Bebek Kıyafetleri Hangi Programda Yıkanır ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Bebek Kıyafetleri Hangi Programda Yıkanır ?

0

Bebeklerin kıyafetlerini yıkacağınız zaman bebekler biraz hassas olmasından dolayı buna çok dikkat etmeniz gerekmektedir anneler. Çünkü bebeklerin bağışıklık sistemi daha yeni yeni oluşuyor ve bu yüzden vücutlarındaki hassasiyetten dolayı kıyafetler her deterjanla ya da her ısıda yıkanmamalıdır buna özen gösterilmelidir.

Bebek Kıyafetleri Hangi Programda Yıkanır

Bebek Kıyafetleri Hangi Programda Yıkanır?

Örnek verecek olursak yeni üretilen makinelere baktığımız zaman bebek ürünleri için ayrı program bulunmaktadır. Ama eski makineler de maalesef bu olmadığından dolayı biz kadınlar genel olarak bebeklerin kıyafetlerini sentetik program da veya 40 derece de yıkıyoruz.

Bebeğimizin kıyafetini yıkayacağımız zaman kullanacağımız deterjan da ağartıcı ile yüksek oran da kimyasal bulunan deterjanları kesinlikle kullanmamalıyız. Mesela sabun tozu bu konuda en iyi temizleyici ürünlerden birisidir.

Bebek Kıyafetlerini Yıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebeğinize dışarıdan kıyafet aldığınız zaman mutlaka ilk olarak yıkamanız gerektiğini unutmayın.
  • Deterjan kullanacağınız zaman parfümlü ve kimyasal olmamasına özen gösterin. Genel olarak organik ürünleri tercih etmeye çalışın. Yoksa bebeğinizin vücudun da alerjik etkiler ortaya çıkabilir. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz üzere sabun tozunu tercih edebilirsiniz.
  • Bebek kıyafetlerini 90 derece de yıkamayın. Bunun yerine 40 derece de yıkamak en idealidir.
  • Kıyafetleri yıkadıktan sonra tek durulama yapmayınız. Her zaman birkaç kez durulama yapınız. Bu şekilde sabun veya deterjan artıklarından tamamen temizlendiğinden emin olursunuz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir