Allahümme Salli Duası Anlamı Manası Ve Okunuşu ( Arapça Ve Türkçe)
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Allahümme Salli Duası Anlamı Manası Ve Okunuşu ( Arapça Ve Türkçe)

0

Vakit namazları kıldığımız zaman hep son oturuşu yaptığımız da okumuş olduğumuz Ettehiyyatü duasından sonra okumuş olduğumuz dua Allahümme Salli Duası oluyor. Hatta Peygamber Efendimiz S.A.V şöyle demiştir ; Her kim bana salavat getirirse , Allah ona mağfiret eder diye buyurmuştur.

Allahümme Salli Duası Anlamı Manası

Allahümme salli duası okunuşu

Bu dua her azman Arapça olarak okunmaktadır ve Allahümme salli ale duasından sonra Allahümme barik ala duası da arkasından okunmaktadır. İkindi namazı sünneti ve yatsı namazı sünnetinin birinci oturuşu olduğunda Ettehiyatü suresi okunur ve arkasından ise Allahümme salli ile barik duaları okunur. Aynı zaman da cenaze namazı kılındığında ikinci tedbir verildikten sonra da bu dua okunur. Allahümme salli ile beraber Allahümme barik duası da hemen arkasından okunmaktadır.

Allahümme salli suresi

Allahümme salli duası arkadaşlar Kuran’da geçen bir sure olmaktadır ve salavat duasıdır. Bu duaları okuduğumuz zaman bizler Peygamber Efendimize salavat göndermiş oluyoruz ve buda Müslümanların yerine getirmesi gereken görevlerden birisidir. İslam dininin geleneklerine göre zaman Peygamber Efendimize salavat getirmemiz gerekmektedir. Salavat getirdiğimiz zaman Peygamber Efendimize olan sevgimizi ve aynı zaman da bağlılığımızı ifade eder. Bunun için bu duaları okuduğunuz zaman kalpten okumak son derece önemlidir. Bu duaların Türkçe meallerini de okumanız çok önemlidir. Çünkü orada ne anlama geldiği yazdığından bizim de bilmemiz önemlidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

İlginizi Çekebilir