Ev Alma Duası Etkili ve Denenmiş olan Dualar
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Ev Alma Duası Etkili ve Denenmiş olan Dualar

0

Günümüzde genel olarak en çok aranan ve hocalara da sorulan dualar arasında ev alma duaları yer alıyor. Çünkü her insan bir ev almak ister başını sokacağı bir yer olmasını istemektedir. Bu yüzden bir mülke sahip olmak için dua ederler. Zaten bu duanın da yapılmasını Peygamber Efendimiz tarafından da tavsiye edilmiştir.

Ev Alma Duası Etkili ve Denenmiş olan Dualar

Ev alma duası yapacağınız zaman 3 aşamada yapmanız gerekiyor. İlk olarak gece yarısından sonra bu duayı okumalısınız ve Abdestli olmanız gerek. İlk önce arkadaşlar Kur’an-ı Kerim’de geçen ilgili ayeti 333 kere okumanız lazım ve daha sonra Tesbih duasını ve en son tekrardan aynı şekilde 333 kere okumanız gerek. Bu dualar bittikten sonra da Selavat-i Şerif’i yine 333 kere okumak gereklidir.

ev almak için okunacak dualar

İçindekiler

Ev Alma Duası Lahuti

Bu duayı okuyacağınız zaman hem gece yarısından sonra hem de Abdestli bir şekilde okumanız gerekiyor. Aynı zaman da duayı okumadan önce namaz kılarsanız daha iyi olur. Söz etmiş olduğumuz dua türü 3 aşamadan oluştuğunu sizlere anlattık bu yüzden karıştırmamanız gerekiyor. İlk olarak Kur’an-ı Kerim içerisin de geçen ayeti okursanız daha faydalı olacaktır. Daha sonra da söz etmiş olduğumuz duaları aşamalı olarak okuyabilirsiniz.

Denenmiş Ev Alma Duası

Ev almak için okuyacağınız dualarda herhangi bir sorun olmaz. Zaten Peygamber Efendimiz de maddi olarak sıkıntılar çekmemeniz için bu tür duaları tavsiye etmiştir. Bu yüzden sizler de ev ve mülk almak için bu duaları okuyabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

https://youtube.com/watch?v=U6EOzMaLz9M

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili