Abdestsiz Dua Veya Sure Okunur Mu ? Diyanet Ve Nihat Hatipoğlu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Abdestsiz Dua Veya Sure Okunur Mu ? Diyanet Ve Nihat Hatipoğlu

0

Birçok kişinin kafasına takılan sorulardan en önemlisi de abdest olmadan dua ya da sure okunur mu ? sorusu oluyor. Aslında bu konu hakkında bazı hocalar cevap veriyor. Abdest olmadan duaların okunması , istiğfar çekilmesi veya salevat-ı şerife getirilmesinde herhangi bir sakınca olmadığını söylemektedirler. Yani buda demek oluyor ki abdestimiz olmasa bile evde ya da sokakta nerde boş olursak her zaman dua okuyabiliriz.

Abdestsiz Dua Veya Sure Okunur Mu

Tabi şöyle bir gerçekte var arkadaşlar abdest olmadan dua okunabiliyor fakat abdestimiz olursa ve o şekilde dua okursak daha büyük sevaplar kazanabileceğimiz de söyleyelim. Aynı zaman da Ayetel Kürsi de eğer ezbere biliyorsanız abdestsiz bir şekilde okunabildiği de söylenmektedir. Yani kısaca özetlersek bu durumu Kuran-ı Kerim’de geçen tüm sure ve ayetleri ezbere okumayı biliyorsanız abdest olmadan da okuyabilirsiniz.

İçindekiler

Yasin Suresi Abdestsiz Okunur Mu?

Hem gün içerisin de hem de özellikle özel günler de en çok okunan dualar arasında Yasin Suresi yer almaktadır. Yasin Suresini abdest olmadan okuyabilir miyiz ? sorusu da herkes tarafından merak edilen sorulardan birisidir. Sizler eğer Yasin’i ezbere biliyorsanız o zaman abdest olmadan da okumanız mümkündür. Yani abdest almadan bile Yasin Suresini ezberden okuyabilirsiniz.

Abdestsiz Dua Okunur Mu Diyanet

Diyanete baktığımız zaman abdest almadan duaların okunmasında herhangi bir sorun olmadığını gördük. Sadece ezberden hem duaları hem de sureleri abdestiniz olmadan okuyabilirsiniz. Fakat şunu belirtmek isteriz ki eğer imkanınız varsa abdest alarak okursanız sizin açınızdan daha faydalı olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir