100 Gram Kahveden Kaç Fincan Kahve Çıkar ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

100 Gram Kahveden Kaç Fincan Kahve Çıkar ?

0

Türk kahvesi günümüzde çok tercih edilen ve özellikle kız isteme zamanlarında lokumla beraber sunulan içeceklerden birisidir. Türk kahvesi ülkemizin tarihi sembollerinden birisidir ve birden fazla pişirme yöntemi vardır. Günümüzde ise en çok tercih edilen yöntemler içerisin de cezve yer alıyor. Tabi bunun yanı sıra Türk kahvesinin birden fazla da markası bulunmakta.

100 Gram Kahveden Kaç Fincan Kahve Çıkar

İstediğiniz marka da istediğiniz miktarda Türk kahvesi alabilir ve kullanabilirsiniz. Özellikle dilerseniz hazır olarak almak yerine aktarcılardan açık veya öğütülmüş olarak da alabilirsiniz. Hazır paketlerde satılanlar genel olarak 100 gram olmaktadır ve bu yazımız da ise 100 gram kahveden kaç fincan kahve çıkar ? makalesini inceleyeceğiz.

İçindekiler

100 Gr Türk Kahvesi Kaç Fincan Eder?

100 gram şeklinde marketten veya bakkaldan hazır Türk kahvesi aldınız peki bu almış olduğumuz 100 gram Türk kahvesinden kaç fincan kahve çıkar ? Her bir kahve için baktığımız da yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı kahve kullanımı yapılmaktadır.

1 tatlı kaşığı kullanılan kahve ise yaklaşık olarak 7 grama eşdeğer olduğundan 100 gramlık bir Türk kahvesi paketinden yaklaşık olarak 15 fincan kahve çıktığını söylemek isteriz. Tabi 15 fincan az geliyorsa daha fazla kahve çıkarmak istiyorsanız o zaman büyük paketli olanları seçmeniz gerekmektedir.

Büyük Türk kahvelerinin paketleri ise 200 ya da 250 gram şeklinde değişmektedir. 25 ila 30 fincan kadar kahve çıkmasını istiyorsanız o zaman 250 gramlık Türk kahvesini tercih etmeniz gerekiyor.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili