Bilgi Tüneli

Fiat ATÜ Ne Demek ?

Ülkemiz de biliyorsunuz ki yakıt her zaman diğer ülkelere göre daha çok yüksek oluyor ve yon yıllar da ise daha fazla yükselmeye başladı. Şimdi her aracın benzin ya da dizel gibi tüketim türleri , kullanım şekli vardır. Fakat sizler eğer ekonomik bir şekilde tüketim için çaba sarf ederseniz o zaman fiyatlar daha çok yüksek olmaz bile yılda binlerce lira kar edebilirsiniz.

Fiat ATÜ Ne Demek

Fiyat başta olmak üzere birden fazla araç bu konuda sizlere yardımcı olmuştur ve bunun için ATÜ diye bir seçenek sunmuştur. Peki Atü ne demek ? Atü arkadaşlar anlık olarak tüketilen terimin kısaltması olarak kullanılır. Yani bir kullanıcı kontağı açtığı zaman ekranda hemen ATÜ yazını çıkar ve harekete geçtiği zaman da bu veri sürekli olarak değişmeye başlar.

Anlık olarak tüketim verisi olan ATÜ siz aynı viteste ve aynı devirde kaldığını sürece ne civarda yakıt tükettiğinizi anlık olarak hesaplar ve buna göre size bir veri sunar. Ama aslında arkadaşlar bakarsanız bu verinin çok fazla bir önemi yoktur.

ATÜ ile uğraşmak yerine yani gözünüzü sürekli olarak yoldan ayırıp ekrana bakıp dikkatinizi dağıtmak yerine en sağlıklı yöntemlerden birisi olan almış olduğunuz yakıt ve gitmiş olduğunuz toplam kilometre verilerinin hesaplanmasıdır. Bu yüzden ATÜ sanmış olduğunuz kadar pek önemli değildir. Ama yine de ne olduğunu öğrenmiş oldunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ