İş Kadınlarına Uygun Hızlı Makyaj
  1. Anasayfa
  2. Cilt Bakımı

İş Kadınlarına Uygun Hızlı Makyaj

0

İş kadınlarının sabah koşuşturmasını bilmeyen yoktur. Erken saatlerde başlayan bu koşuşturma yüzünden zaten yorucu olacak bir günü telaşlı geçiriyoruz. Hal böyle olunca evden bakımlı bir yüzle ayrılmakta zor oluyor. Bu zorlukları çok iyi bilen bir ekip olarak size kurtaracak hızlı makyaj önerileri hazırladık!

1-Cildi Temizlemek

Biliyoruz, az vaktiniz var direk makyaja geçmek istiyorsunuz ama bir iki dakikanız olsa bile işe ilk yüzünüzü temizleyerek başlamak zorundasınız. Bakımlı, pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsanız eğer, cildinizi yeni güne hazır etmeli, onu arındırmalısınız.
Cilt tipinize uygun bir temizleyici jelle yüzünüzü yıkayın. Temiz bir havluyla hızla duruladıktan sonra yine cilt tipinize uygun bir nemlendirici sürün. Krem veya tonik fark etmez. Bu işlemleri yaptığınızda emin olun cildinizi temiz ve ferah hissedecek, yeni güne daha enerjik ve sağlıklı başlayacaksınız.

2-Alt Tabakayı Renklendirmek

Cildimiz her zaman kusursuz görünmüyor maalesef. Bazen ufak tefek pürüzler olabiliyor. Bunları örtmek ve cildi daha pürüzsüz göstermek için, fondöten, BB krem veya pudra kullanabilirsiniz. Cildinize uygun ürünü bastırmadan, hafif hareketlerle eşit olacak şekilde yüzünüze uygulayın. Daha iyi kapatıcılık istiyorsanız fondötenden sonra pudra da kullanabilirsiniz. Çok yağlı bir cilde sahipseniz, T bölgesine az sürmeye çalışın. Gözaltı morlukları, şişikleri için de aydınlatıcı herhangi bir ürünü göz altlarınıza yedirin.

3-Renklendirme

Zemin hazır olduktan sonra artık renklendirme işine geçebiliriz. Hafif tonlarda göz farını gözlerinize uygulayın. Zamanınız varsa eyeliner bile çekebilirsiniz. Allık fırçanızı, yanaklarınıza ve T bölgesine uygulayın. Son olarak da bir dudak kalemiyle dudaklarınıza dolgunluk katın. Yüzünüze bir highliter ile hafif ışıltı katabilirsiniz. Ürününüzü biraz çene bölgesine biraz da elmacık kemiklerine sürebilirsiniz. Böylece daha renkli, canlı ve parlak bir görünüm elde edeceksiniz.

4-Kaşları Şekillendirmek

Uzun sürmüş gibi gelebilir ama merak etmeyin az kaldı. Yüzü gösteren kaşlarımıza dokunuş yapmamak olamaz. Bir kaş kalemi yardımıyla kaşlarınızın boşluk yerlerini doldurun. Kaş kaleminiz yoksa siyah veya kahverengi göz farıyla da işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamadan sonra bir kaş sabitleyici jelle kaşlarını sabitleyin.

5- Sabitlemek

Makyajınızın bitmesine son bir adım kaldı: Makyajınızı sabitlemek!
Son dakikalar kaldı. Bu dakikalarda kusursuz makyajınızın gün boyu durabilmesi için makyaj sabitleyici spreyinizi uzaktan sıkın. Harika görünüyorsunuz! Artık gönül rahatlığıyla işe gidebilir, kusursuz makyajınızla parlayabilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir