Çalışan Kadınlar İçin Kıyafet Kombinleri
  1. Anasayfa
  2. Moda

Çalışan Kadınlar İçin Kıyafet Kombinleri

0

Gün geçtikçe artan iş sektöründe daha fazla yer edinen kadınların en büyük sorunlarından biri işi giderken ne giyeceğini bilmemektir. Sabah erken kalkmak, iş telaşıyla alelacele hazırlanmak zor olabiliyor. İşe giderken hazırlanma aşamasında önemli bir yer tutan kıyafet seçme için sizin için önerilerde bulunuyoruz. Böylece kahvaltı, kişisel bakım, makyaj telaşı arasında kıyafet için ayrı vakit kaybı yaşamaya gerek kalmayacaktır.


Klasik Sorulardan Başlayalım: Etek ve Pantolondan Hangisi?


İş dünyasında belki de en büyük problemlerden biri olan işe giderken acaba pantolon mu giymeliyim, etek mi konusunu sizler için çözümlemeye çalıştık. Gidilen işe göre değişen seçimleri kombinlerken dikkatli olmakta fayda vardır. Her zaman basit, salaş kesim, casual diyebileceğimiz bir pantolon hızlı hazırlanma için kolay bir seçimdir. Rahat bir iş yerine sahipseniz eğer sportif tarzda, dar paça pantolonları tercih edebilirsiniz. Ciddi iş yerleri için keten bir pantolon, krem veya siyah renklerde harika olacaktır. Pantolon tercihlerinde bluz veya tişört uyumu yakalayabilmek kolayken etek seçimlerinde maalesef kolay olmuyor. Bu yüzden etek seçimleriniz zamanınız olduğu günlerde yapın. Bol vaktiniz yoksa kalem, siyah bir etek kurtarıcınız olabilir.


Alt Giyim Bitti, Sırada Üst Giyim Tercihleri: Tişört mü, Gömlek mi?


Pantolon veya etek tercihimizi yaptıktan sonra diğer problemlerimizden biri de üstüne ne giyeceğiz? Basit beyaz veya siyah bir tişört klasik bir seçimdir. Her durumda kurtarıcı parçalardır. Gömlek olarak yine klasik beyaz cool bir gömlek tercih edebilirsiniz. Gömlek seçerken yaka kısmına dikkat edin. Yakalar, aksesuar yerine geçebilir. Relax ve vücuda oturan bir gömleğin yakasının süslü olması, sizi oldukça şık gösterebilir. İnci veya taşlı süslemelerle dolu gömlek yakası kullanabilir. Fazla gösteriş istemezseniz de renk renk nakış işlemeleri yakaları kullanabilirsiniz.


Yeni Kurtarıcılar: Tunikler


Bluzlar veya tişörtlerin yerini yavaş yavaş tuniklere bıraktı. Yaz kış demeden giyilen tunikleri iş hayatında da tercih edilen parça oluyor. Rahat bir kıyafet olması hareket açısından konfor sağlıyor. Tuniğiniz altına rahat bir Jean özellikle dar parça veya tayt ile giyebilirsiniz. Böylece hem rahat hem de şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Tuniklerinizi gösterişli desen ve renkler yerine işe uygun sade seçmeye özen gösterin.


Yeni Elbise Modeli: Uzun, Salaş Tişörtler


90ların modellerinden uzun tişörtler bu sene geri dönüyor! Geri döner dönmez de iş dünyasında da kendini gösteriyor. Bol, uzun tişörtlerinizi elbise olarak giyebilir; altına pak bir külotlu çorapla kombinizi tamamlayabilirsiniz.


Son Dokunuşlar: İş Makyajı


Dış görünüşünü kısa sürede hallettik. Şimdi sıra geldi kombini parlatmaya! Vereceğimiz öneri sayesinde makyajınızı da çok kısa yapabileceksiniz. Ten rengine uygun bir kapatıcıyı yüzünüze uygulayın. Vurgulamak istediğiniz yerlere allığınızı sürün. Sabah erken kalkmak göz torbalarınızı belirgin eder. Bu belirginliği aydınlatıcıyla giderebilirsiniz. Rimel ve rujunuzu da sürdükten sonra tamam hazırsınız!

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir