Eliptik Bisiklet Nedir Nasıl Kullanılmalı Kullanıcı Yorumları
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Eliptik Bisiklet Nedir Nasıl Kullanılmalı Kullanıcı Yorumları

0

Günümüzde spor ile uğraşan insanların en çok uğraşmış oldukları aletlerden birisi de eliptik bisiklet oluyor. Bu eliptik bisiklet arkadaşlar hem merdiven tırmanma egzersizi hem koşu bandı hem de kondisyon bisikleti yerine geçmektedir. Yani sizlerin de görmüş olduğu gibi birden fazla seçenek bulunmaktadır. Bunların yanı sıra eliptik bisiklette yer alan diğer şeyler de şöyledir ;

Eliptik bisiklet nedir
  • Nabız ölçüm cihazı
  • Sayaçlar
  • Hazır programlar
  • Üst beden hareketliliği seçimi
  • Manyetik veya mekanik direnç seçimi
  • Eğim ve direnç değiştirme seçenekleri
  • Ayarlanabilir çift yönlü pedallar

Yukarıda saymış olduğumuz diğer egzersiz hareketlerinden dolayı bisikletiniz en verimli olarak iş görmektedir. Kondisyon bisikletinin bir diğer adı ise ayakta sürülen denmektedir. Şimdi arkadaşlar bu bisikletin aynı zaman da iki türü bulunmaktadır. Manyetik ile kayışlı olan bisikletlerdir. Manyetik olanları kayışlı olanlara göre daha sessiz bir şekilde çalışmaktadır ve fiyatı da bu yüzden diğerine göre fazladır.

Özellikle Eliptik bisikletlerde kolların hem sabit hem de hareketli olması gibi seçeneği de vardır.

Eliptik Bisiklet Kullanımı

Bu bisikleti kullanmak gerçekten diğer egzersiz aletlerine göre daha faydalı olmaktadır. Çünkü eliptik bisikleti yaptığınız zaman eklemlere darbe yapmazsınız ve özellikle kemik erimesini de önlemektedir.

Eliptik bisikleti kullanan pek çok kullanıcının vermiş olduğu yorumlara göre her yeri çalıştığını ve başka herhangi bir egzersiz aletine ihtiyaç duyulmadığını söylemektedirler. Aynı zaman da bisikletin içerisin de nabız ölçer , lcd ekran gibi özellikler de bulunmaktadır.

Eliptik bisikleti genel olarak bölgesel olarak zayıflama ya da tamamen zayıflama amacı ile kullanan pek çok kullanıcı vardır. Bu kullanıcılar da belli bir zaman düzenli şekilde kullanıldığı zaman kilo verdiklerini söylemişlerdir.

İlginizi Çekebilir