Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme 2022
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme 2022

0

Para gönderme işlemleri genel olarak günlük yaşantımız da çok fazla kullanılmaktadır ve özellikle bu konuda en çok merak edilen sorular arasında banka hesabı olmadan karşı taraftaki birisine nasıl para gönderme yapabiliriz ? bu soru oluyor. Bizde bu konuyu araştırdık ve edinmiş olduğumuz bilgileri ise sizlerle paylaştık.

Banka Hesabı Olmayan Birine Para Gönderme

Şimdi ilk olarak şunu belirtmek isteriz ki bankada hesabı olmayan birisine para göndermek istiyorsanız bunun 4 yolu bulunmaktadır.

  1. PTT Havale Yöntemi İle Para Gönderme;
  2. Bankamatik Kartsız İşlem İle Para Gönderme;
  3. Cebe Havale İle Para Gönderme;
  4. TC kimlik numarasına para gönderme;

PTT Havale Yöntemi İle Para Gönderme

ptt para gonderme

PTT ile çok kolay bir şekilde karşı tarafın banka hesabı olmasa bile havale yöntemi ile para göndermeniz mümkündür. Bunu yapmak için ise PTT şubesine gidiyorsunuz ve orada para gönderme formu var onu doldurup görevli olan kişiye teslim ediyorsunuz. Sonra karşı tarafta en yakın PTT şubesine giderek ATM’den parayı çekebilir.

Bankamatik Kartsız İşlem İle Para Gönderme

İstediğiniz bir bankanın ATM’sine giderek kartsız işlemlerden banka hesabı olmayan birisine para gönderebilirsiniz. Bunu yapmak için ise para gönderen kişinin ile sizin TC kimlik kart numaranızın olması gerekiyor. Bunları doldurduktan sonra ne kadar gönderecekseniz onu bankamatiğe koyuyorsunuz. Para işlemi bu kadar basit.

Cep Telefonuna Havale İle Para Gönderme

Günümüzde çok fazla kullanılan yöntemlerden birisi de cep telefonuna havale ile para gönderme yöntemi oluyor. Bunu yaptığınız zaman karşı tarafın banka kartı olmasa bile sadece cep telefonu ile para çekebilir. Bu hizmeti hemen hemen her banka verir. İster ATM , ister Bankada ki şubeden isterseniz de müşteri hizmetlerinden bunu yapabilirsiniz.

TC Kimlik Numarasına Para Gönderme

Eğer hem sizin hem de karşı tarafın herhangi bir banka hesabı yoksa o zaman sadece TC kimlik numarası ile para göndermeniz mümkündür. Bunu da yapmak için ister PTT bankasından isterseniz de Finansbank veya İş bankası gibi birçok bankaların ATM’lerinden cebe havaleyi kullanarak kime para gönderecekseniz o kişinin sadece cep telefonu ile TC numarasını yazarak para gönderebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir