Boy Uzatma Egzersizleri Hareketleri Nelerdir ? Kısaca Bilgi
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Boy Uzatma Egzersizleri Hareketleri Nelerdir ? Kısaca Bilgi

0

Birçok insanın boyu kısa olduğundan dolayı boy uzatma egzersizleri nelerdir hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Son yıllar da ise bu konu hakkında çok araştırmalar yapılmıştır. Boy uzatma egzersizleri sayesinde evet bir nebze de olsa boyunu uzar fakat bazı durumlar da genetik olduğundan dolayı siz ne yaparsanız yapın boyunuz en fazla 1 veya 2 cm uzar.

Boy Uzatma Egzersizleri Hareketleri

Boy uzamasında en etkili olan şey büyüme hormonudur ve biliyorsunuz ki büyüme hormonu en çok küçük çocuklarda salgılanmaktadır. İnsan belirli bir yaşa geldiği zaman artık büyüme hormonu da yavaşlar ve böylelikle boy uzaması da durur. Yani bir çocukla kendinizi asla ve asla kıyaslayamazsınız.

Fakat evde yapabileceğiniz düzenli egzersizler sayesinde boyunuzu az da olsa uzatmanız mümkündür. Boy uzamasında omurga uzar ve omurganızı ise şu şekilde uzatabilirsiniz.

  • Yüzme egzersizi
  • Asılma egzersizi
  • Gerilme egzersizi

KOBRA EGZERSİZİ

Kobra egzersizi yapacağınız zaman ilk olarak omuzlarınızın altından zeminin üzerinde avuç içiniz ile yüz aşağı bakacak bir şekilde durmanız gerekiyor. Daha sonra çeneniz öne gelecek şekilde omurganızı öne doğru yani kambur şekline sokacaksınız. Burada önemli olan konu mümkün olduğunca çok kambur durun. Sonra normal halinize dönebilirsiniz. Bu hareketi 30 saniye bir tekrar yapınız.

SÜPER KOBRA EGZERSİZİ

Yapacağınız süper kobra diğer hareketimize göre biraz daha zor olmaktadır. Kollarınızı ilk olarak yere dik gelecek şekilde tutuyoruz ve omurgamızı kobra hareketinde olduğu gibi kavisli hale getirelim. Sonra arkadaşlar hem kalçanızı hem de vücudunuzu ters v pozisyonu olacak şekle getirin. Bunu yapacağınız zaman da çenenizi kesinlikle göğsünüze değdirmeyiniz. En son da eski halinize gelebilirsiniz. Bu hareketi ise 10 saniye kadar yapın.

KEDİ ESNEME HAREKETİ

Hem elleriniz hem kollarınız hem de dizlerinizin üzerinizde kilit olacak şekilde duracaksınız. Nefes alacağınız zaman da omurganız esnek ve başınız dik olarak iki kolunuzun arasında tutunuz. Sonra başınız yukarı gelecek bir şekilde kavisli olarak durunuz ve omurganızı ise esnetip nefes veriniz. Bu hareketi ise toplam 5 saniye olacak şekilde 3 saniye aralıklarla yaparsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz.

BOY UZATMA HAREKETLERİ VİDEO

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili