iPhone Kilit Ekranı Kamera Kaldırma Nasıl Yapılır ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

iPhone Kilit Ekranı Kamera Kaldırma Nasıl Yapılır ?

0

Kuşkusuz iOS 12, çok sayıda işlev sunan, zengin özelliklere sahip bir mobil cihaz platformu. iOS işletim sistemine sahip bir telefon kullanıyorsanız ve hızlı bir şekilde kameranıza erişmek istiyorsanız bunu yapmanın en kolay yolu kilit ekranını kullanmaktır. iOS 12 platformundan itibaren Apple bu özelliği kullanımı kolaylaştırmak adına varsayılan olarak kullanıcılarına sağlıyor. Yine de bu özelliğin size uygun olmadığını düşünüyor iseniz dilediğiniz zaman kapatmanız mümkün.

iPhone Kilit Ekranı Kamera Kaldırma Nasıl Yapılır

Bu oldukça kullanışlı bir özellik olsa da, bazı avantajları ve dezavantajları vardır. Dezavantajlar nelerdir ve ios 12 kilit ekranı kamera kaldırma nasıl yapılır?

Kilit Ekranında Kameranın Dezavantajı

Bu özellik kullanım anlamında size ne kadar kolaylık sağlasa da bazı dezavantajlar da sağlamaktadır. Bunlardan bazıları aşağıda belirtildiği gibidir.

1]Eğer iOS’un beta sürümüne sahipseniz, bazı hatalarla karşılaşabilirsiniz. Birçok kez, birçok kullanıcı bu sorunla karşılaşmıştır. Onlara göre, kamera uygulaması aracılığıyla şifre girmeden tüm fotoğraflara erişebiliyorlar. Geçmişte birçok kullanıcı bu özellik sayesinde güvenlik açığı oluştuğunu ve şifre girmeden iPhone a erişilebildiğini iddia etmişti.

2]Kameranıza neredeyse herkes erişebilir. Şifre girmeye gerek kalmadan kameranıza erişebilir ve dilediği görseli çekebilir. Fotoğraf çekmek için herhangi bir parola gerekmediğinden, bunu yönetici izni olmadan herkes kullanabilir.

Kamerayı iOS 12 kilit ekranından kaldırmak için bu yöntemi kullanmadan önce bilmeniz gereken birkaç şey var.

1]Siri uygulama önerilerini widget listesinden kaldırmanız gerekir. Kameranın özel seçeneğini kilit ekranından kaldırsanız bile, kamera uygulaması Siri uygulama önerileri bölümünde görüntülenmeye devam edebilir. Widget’ları kilit ekranında veya ana ekranda soldan sağa kaydırarak bulabilirsiniz.

2]Kamera uygulamasını genellikle telefonunuzun kilidini açtıktan sonra açabilirsiniz.

iPhone Kilit Ekranı Kamera Kaldırma Nasıl Yapılır?

Eğer iOS 11 kullanıyorsanız, Apple kullanıcı arayüzünü değiştirdiği için aşağıdaki seçenekleri bulamayabilirsiniz. Önceden, bazı uygulamaları ve özellikleri engellemenize olanak tanıyan Kısıtlamalar adlı bir seçenek vardı. Ancak, şimdi iOS 12 cihazınızda Ekran Süresi’ni etkinleştirmeniz gerekiyor.

Ekran Süresi, mobil uygulama bağımlılığından çok kolay bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı yerleşik özellik, iOS 12 kilit ekranındaki kamera seçeneğini gizlemenize de yardımcı olabilir. Bu nedenle, Ekran Süresi’ni etkinleştirmek ve iOS 12 kilit ekranından kamera seçeneğini kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın ve Ekran Süresi’ne gidin.
  • Adım 2: ‘Ekran Süresini Etkinleştir’ düğmesine dokunun ve doğru şekilde etkinleştirmek için ekrandaki talimatları izleyin.
  • Adım 3: İçerik ve Gizlilik Kısıtlamaları düğmesine dokunun.
  • Adım 4: Etkinleştirmek için İletişim ve Gizlilik Kısıtlamaları düğmesini açın.
  • Adım 5: “Onaylanmış uygulamalar” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 6: Burada kamera seçeneğini bulacaksınız. Kilit ekranında devre dışı bırakmak için ilgili düğmeyi değiştirin.

İşte bu kadar! iPhone kilit ekranından kamerayı kaldırma işleminiz başarı ile tamamlandı.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili