Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır ?(Kesin)
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır ?(Kesin)

Bir sosyal medya yöneticisi olarak ne kadar çok sayfa yönetirseniz, bir yorumun gözden kaçma olasılığı da o kadar artar. Bazı takipçiler eğer ırkçı ya da saldırgansa, bir sorununuz var demektir. “Nasıl yapılır” bölümünde Facebook yorum kapatma işleminin nasıl yapılacağını açıklıyoruz.

Facebook Yorum Kapatma Nasıl Yapılır

Facebook, Instagram ve diğerleri tanımları gereği sosyal medyadır. Ancak özellikle sosyal boyut, ağlardan giderek daha fazla esirgeniyor. Bunun çeşitli nedenleri vardır.

Aslında, sosyal ağların geliştiricileri son aylarda ve yıllarda algoritmalarını, kullanıcıların ekranlarında reklamlar ve promosyon içerikleri için mümkün olduğunca fazla yer garanti edecek şekilde optimize ettiler.

Aynı zamanda, birçok platformda yorum sütunlarında ve gruplarda tartışma kültürü gözle görülür şekilde acımasızlaştı. Nefret, şiddet ve dışlama hakim olmaya başladı. Dijital Türkiye’de gerçek bir tartışma kültürü artık yok gibi görünüyor. Facebook gönderileri yoruma kapatma özellikle bu gibi durumlarda oldukça işinize yarayabilecek bir işlemdir.

İçindekiler

Facebook Yorumlarını Devre Dışı Bırakın: İşte Nasıl

Çünkü öyle konular var ki, sihirli bir şekilde nefret ve yapısökümcü eleştirileri cezbediyor gibi görünüyor. Gerçek içeriğin önemi çoktan ortadan kalkmıştır. Bu nedenle, sosyal medya yöneticileri için yeni bir Facebook işlevi muhtemelen bireysel durumlarda ilginçtir.

Facebook bir süredir Facebook yorumlarını devre dışı bırakma olanağını sunuyor. Süreç manueldir ve İşletme Yöneticisinde çalışmaz.

Bu işlevin sadece acil durumlarda kullanılacağı da açık olmalıdır. Örneğin, vefat eden bir kişi için yapılan bir anma paylaşımı söz konusu olduğunda, vefat eden kişiye ve yakınlarına yönelik nefreti önlemek için yorumları devre dışı bırakmak mantıklı olabilir. Ancak, bu istisna olma eğilimindedir.

Bir gönderinin altındaki Facebook yorumlarını devre dışı bırakmak istediğinize karar verirseniz, ilk adım Facebook sayfanızı ziyaretçi olarak açmaktır.

Başlığın altındaki okları kullanarak ileri ve geri gidebilirsiniz.

Ardından ilgili gönderiyi arayın. Sağ üst köşedeki üç yatay noktaya tıklayın.

Sayfanın üst kısmında “Gönderinize kimler yorum yapabilir?” sekmesini bulacaksınız. Tıkla.

“Herkes” otomatik seçimdir. Yorumları devre dışı bırakmak için “Bahsettiğiniz profiller ve sayfalar” seçeneğinin yanındaki kutuyu işaretleyin.

Ardından, gönderinizde profillerden ve sayfalardan bahsetmezseniz, kimse gönderinize yorum yapamaz – bir istisna dışında. Doğrulanmış sayfalar ve profiller her zaman yorum bırakabilir. İşlemi tamamlamak için “Bitti” üzerine tıklayın. Facebook yorum kapatma işlemi işte bu kadar basit!

Bu yöntem sayesinde nerede olduğunuzu, ne yaptığınızı ya da başka bir şeyi belirtip belirtmediğinize bakılmaksızın hakkınızdaki belirli bilgileri kimlerin okuyabileceğine ve yorum yapabileceğine siz karar verirsiniz.

Belki de Facebook’ta çeşitli spam’lerle duvarınızı kuşatan bazı arkadaşlarınız var ya da genel olarak profilinizde daha fazla huzur sağlamak istiyorsunuz. Bu durumda, yorumları basitçe engelleyebilirsiniz. Tabii ki yukarıda size bahsettiğimiz yöntemi kullanarak!

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir