Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Yapılır

0

Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Gider ?

En hafif çorbalardan birisi olan ve yoğurt çorbası günümüzde en çok yapılan ve tercih edilen çorba türlerinden birisidir. Özellikle mide tarafından hazmı kolay olduğundan dolayı yaşlı insanlar tarafından çok tercih edilir. Yoğurt çorbasını yaptığınız zaman isteğe göre içerisine yağ ile salça da ilave edebilirsiniz ve bunların yanı sıra kuru nane ile pul biber de ekleyerek çorbanızı daha leziz hale getirebilirsiniz. Ağır bir yemek yaptığınız zaman veya hamur işi yoğurt çorbasını tercih ettiğiniz zaman mideniz bu durumdan çok etkilenmez. Peki , yoğurt çorbasının yanına neler yapılabilir ?

Yoğurt Çorbasının Yanına Ne gider

Fırında Patates 

Akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa ve çorba olarak yoğurt çorbası yaptıysak o zaman ana yemek olarak fırında patates en iyi seçimlerden birisi olabilir. Fırında patatesinize ek olarak tavukta eklerseniz daha güzel görüntü ortaya çıkarmış olabilirsiniz.

Karnıyarık

Patlıcan yemekleri arasında Türk mutfağında en çok tercih edilenler arasında yer alan karnıyarık yemeği yoğurt çorbası ile harika olur. Çünkü karnıyarık ağır bir yemek olduğundan dolayı yoğurt çorbası da hafif olduğundan ikisi birbirini tamamlar.

Salata

Yoğurt çorbasının yanına gidebilecek salata türleri içerisin de mevsim salatası yer almaktadır. Çünkü mevsim salatası hem midenizi rahatlatacak hem de masanızı daha güzel yapacaktır.

Yoğurt Çorbasının Yanına Ne Yapılır

Karışık Kızartma

Çok fazla vaktiniz yoksa o zaman hanımlar yapmış olduğunuz yoğurt çorbasının yanına karışık kızartmalar yapabilirsiniz. Bu karışık kızartmalar patates ağırlıklı olacak şekilde kabak , yeşil biber , patlıcan ve kırmızı biber yapabilirsiniz. En son olarak da sarımsaklı yoğurt ile sos yaparsanız ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz.

Köfte

Köfteyi ister ızgara da isterseniz de tavada yaparak yayla çorbanızın yanına servis edebilirsiniz. Zaten biliyorsunuz ki köfte kızartması çocuklar tarafından da çok sevildiğinden bence tercih edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir