Yeşil Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yapsam
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Yeşil Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yapsam

0

Yeşil Mercimek Çorbasının Yanına Ne Gider ?

Hem besleyici hem de sağlık açısından tam bir protein kaynağı olan yeşil mercimek çorbası günümüzde herkes tarafından sıklıkla tüketilen yemek çeşitlerinden birisidir. İster salçalı isterseniz de domatesli olarak yapacağınız yeşil mercimek çorbasının yanına yapabileceğiniz ana yemeklerle beraber ortaya gerçekten harika lezzetler çıkartabilirsiniz. Yeşil mercimek biliyorsunuz ki B vitamini açısından çok zengindir ve kan yapıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu kadar çok faydası olduğundan dolayı büyük küçük demeden herkes tarafından tercih edilmektedir. O zaman akşam yemeği için yeşil mercimek çorbası yaptık ve yanına ana yemek olarak ne gibi lezzetler ortaya koyabiliriz.

Yeşil Mercimek Çorbasının Yanına Ne gider

Erişte

Yeşil mercimek çorbasının yanına tercih edebileceğiniz lezzetler arasında erişte yer almaktadır. Eğer evde kendiniz kesmiş olduğunuz erişteler varsa onları tereyağı ile pişirirseniz çok güzel tatlar ortaya çıkarmış olursunuz.

Makarna

Yeşil mercimek çorbası denince akla genel olarak ilk gelen alternatif yemek makarnadır. Sizler ister sade ister domatesli isterseniz de soslu olarak makarna yaparak yeşil mercimek çorbasının yanına servis edebilirsiniz.

Köfteli Patates

Köfteli patates yemeğini yeşil mercimek çorbasının yanına ana yemek olarak tercih edebilirsiniz. Hem yapımı da basit olduğundan dolayı ana yemek olarak ne yapsam diye düşünüyorsanız köfteli patates yemeğini seçebilirsiniz.

Tavuk

İster fırında isterseniz de tavada kızartacağınız tavuk yapmış olduğunuz yeşil mercimek çorbasının yanına çok yakışacaktır. Eğer akşama eve misafirleriniz gelecekse onları en iyi şekilde ağırlamak için tavuk yapabilirsiniz.

Yeşil Mercimek Çorbasının Yanına Ne Yapsam

Cacık

Hem yoğurt hem de salatalıktan oluşan cacık yeşil mercimek çorbasının yanına çok iyi gidecektir. Fakat başlangıç olarak çorbamız malum var bu yüzden ana yemek yaparsanız eğer cacığı tercih etmeniz daha mantıklı olur.

Kızartma

Kızartma özellikle çocuklar tarafından çok sevilen aperatif yiyeceklerden birisidir. Bu yüzden sizler de patates ağırlıklı olacak şekilde patlıcan , biber ve kabaktan kızartma yaparak yeşil mercimek çorbanızın yanına servis edebilirsiniz.

Şerbetli Tatlı

Yemekten sonra gidebilecek lezzetler arasında tabiki de tatlı olur. Tatlı olarak ise yapımı da çok basit olduğundan dolayı şerbetli tatlılardan birisini yapabilirsiniz. Bu tatlılar ; revani , şambali ve baklavadır.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir