Vizyon Ne Demek Kısaca ? Vizyonsuz Ne Demek TDK
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Vizyon Ne Demek Kısaca ? Vizyonsuz Ne Demek TDK

0

Vizyon kelimesi aslında bakarsanız dilimize ingilizceden geçiş yapmıştır ve günlük yaşantımızda veya bazı kurumlar da çok sık kullanılan kelimelerden birisidir. Bu kadar çok kullanıldığından dolayı da birçok kişi tarafından vizyon’un ne olduğu çok merak edilmektedir. Günümüzde vizyon kelimesini bilmeyen kişi sayısı ise çok fazladır ve bu bilmeyenler de hemen internetten ne olduğunu araştırmaktadır.

Günlük yaşantımız da denk gelmiş olduğumuz vizyon sahibi olmak veya vizyonsuz olmak gibi sözcükler genel olarak hem kurum hem de iş yerlerin de tanıtım yazıları olarak kullanılır.

Vizyon Ne Demek Kısaca

İçindekiler

Vizyon Ne Demek Kısaca?

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi Vizyon kelimesi dilimize İngilizce’den geçmiştir ve Orjinal adı arkadaşlar Visio’n olmaktadır. Vizyon kelimesinin de anlamı görüntü ya da görünüm’dür. Hayal , İmgelem ve ileri Görüş gibi anlamlara da gelmektedir.

Vizyon Ne Demek TDK?

Bir kurum ya da şahsın geleceği ile ilgili hedeflerinin ne olduğu ifade eden kelimeye vizyon adı veriliyor. Bunun yanı sıra kişinin veya kurumun hedeflemiş olduğu yere giderken belirlenen kelimeye de Rota adı veriliyor. Vizyon kelimesinin TDK anlamına verebileceğimiz en net cevap arkadaşlar şudur ; Bir kurum veya şahsın gelecekte hedeflemiş olduğu ne varsa ona ulaşmak için izlemiş olduğu yola denir.

Vizyonsuzluk Nedir?

  • Öngörüsün çok düşük olan kişiler
  • Hem gelişimi hem de değişimi reddeden kişiler
  • Anlayışlı olma ve empati kurabilme yeteneği olmayanlar
  • Sabit fikre sahip olanlar
  • Yapılan yeniliklerden anlamayan ve bunlarla dalga geçen kişilere VİZYONSUZ DENİR.

OKURLARIMIZ BUNA DA BAKTI ;

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir