Vectavir Uçuk Kremi Hamilelikte Gebelikte Kullanımı Zararlı Mıdır ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Vectavir Uçuk Kremi Hamilelikte Gebelikte Kullanımı Zararlı Mıdır ?

0

Vectavir Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Bazı durumlarda özellikle korkulu bir şeyler yaşadığımız zaman ilk olarak dudağımızın daha sonra da burnumuzun kenarların da çıkan bizi de baya rahatsız eden hafif kızarıklık ve minik kabarcıklı olan yüzümüzün en büyük düşmanı uçuk.

Vectavir uçuk kremi

Uçuk günümüzde birçok insanın karşılaşmış olduğu sorunlardan birisidir. Özellikle yorgunluk , stres ve mutsuzluk gibi durumlar olduğunda eğer bağışıklık sisteminiz de zayıf ise uçuklu karşılaşmanız çok normal bir durumdur. Uçuk çıktığı zaman da canınızın yanması ve rahatsızlık vermesi çok normaldir.

Fakat günümüzde tıp çok geliştiğinden dolayı uçuk çıktığı zaman kullanacağınız uçuk kremi olan VECTAVİR sayesinde bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Vectavir kremini sizler gün içerisin de sekiz kere ikişer saat aralıklarla kullanabilirsiniz. 4 gün boyunca kullanacaksınız. Yani uçuğun çıktığından itibaren bu şekilde düzenli olarak kullanırsanız etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Uçuk çıktığı zaman da özellikle metabolizmamız da büyük değişimler görülmeye başlar ve özellikle hamilelik dönemin de sıkça görülen durumlar arasında yer alır. Peki , en çok merak edilen soru vectavir kremi hamilelikte kullanımı nasıl olur ?

Hamilelikte Vectavir Kullanımı

Hamile olan bir kadın genel olarak cilt problemleri , sivilce veya uçuk gibi sorunlarla karşılaşması çok normal bir durumdur. Bazı kişiler sorunsuz geçirirken bazı anne adayları şanslı olamayıp bu tür sorunlarla karşılaşabiliyor. Gebelikte bu tür problemlerin meydana gelmesi tabiki de yoğun hormonal değişimlerden kaynaklı bir durumdur.

Standart koşullar altında hanımlar bu ilacı gebelikte mecbur kalmadığınız takdir de kullanmanız kesinlikle yasaktır. Çünkü anne ilacı aldığı zaman plasenta aracılığı ile doğrudan bebeğe gider ve ilacın içerisin de kimyasal maddeler de bulunduğundan bebeğe zararlı olur. Bu yüzden mecbur kalmadıkça kullanmanız pek doğru değildir.

Vectamir kremin prospektüsünde hamilelikte kullanımıyla ilgili;

  • Vectavir kremini kullanmadan önce mutlaka önce doktorunuza ya da eczacınıza sorarak kullanın.
  • Gebe iseniz o zaman doktorunuz kullanmanız için verirse kullanın.
  • Tedavi sırasında eğer herhangi bir değişiklikle karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza ya da eczacınıza danışın.

Emzirirken Vectavir Kullanımı

Anne emzirme dönemin de kullanmış olduğu ilaçların hepsi süte karışır ve buda direkt olarak bebeğe geçmektedir. Bu yüzden emzirme dönemin de annenin vectavir kullanması aslında tartışılması gereken konulardan birisidir. Anne ne kullanırsa kullansın süte geçer ve hal böyle olunca kullanılan vectavir kremi de süte karışır ve bu da bebeğe zarar verebilir.

Bu kriterlere baktığımız zaman hekim tarafından bu krem önerildiyse o zaman gerekli görüldüğü haller de kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir