Bilgi Tüneli

Uyku Duası Oku Rahat Uyu

Uyku Duası Oku Rahat Uyu

Uykunu bir türlü gelmiyorsa veya uyku konusunda problemler yaşıyorsanız o zaman uyku için okunabilecek bazı dualar vardır. Örnek verecek olursak Buhari, Daavat (7,9); Tevhid 34; Müslim, Zikir 56 gibi ayetler arkadaşlar uykuyla ilgili sorunlar yaşıyorsanız okuyabileceğiniz ayetlerden birisidir.

uyku duası

Bu vermiş olduğumuz ayetleri sizler vakit namazların da okuyabilirsiniz ve sonra ayetlerle beraber duanızı yapabilirsiniz. Uyku konusun da çekmiş olduğunuz sorunları gidermenin en iyi yolu Allah’tan yardım istemek ve ona dua etmekten geçer.

İlaçlar biliyorsunuz ki insan da psikolojik olarak ağır etkiler bıraktığından dolayı biz ilaç önermiyoruz. Tam tersi olarak en etkili yol olan duayı önermekteyiz. Çünkü Yüce Rabbimizin gücü her şeye yeter ve o ne derse o oluverir. Bu yüzden yukarıda söz etmiş olduğumuz duaları ederek uyku konusun da herhangi bir şekilde sıkıntı çekmeden uyuyabilir ve uyanabilirsiniz.

Uyumak İçin Dua

Sizlerle paylaşmış olduğumuz uyku dualarını yaptığınız zaman gece için de , gündüz için de duanızı yapabilirsiniz. Aynı zaman da siz eğer içten dualarınızı ederseniz o zaman Yüce Rabbimizin izni ile artık uykularınız düzenli olacaktır ve bu sorundan kurtulmuş olacaksınız. Artık rahat uyuyup rahat bir şekilde uyanabileceksiniz.

Uykusuzluk Duası

Uyku için paylaştığımız duaların tamamını içten bir şekilde okuyabilir ve vakit namazların da ise namazınızı kılıp arkasından bu duaları okuyarak uyuyabilir sonrasında güne artık eskisine göre daha dinç bir şekilde devam edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ