UÇAN ARABALAR NE ZAMAN GERÇEKLEŞİYOR?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

UÇAN ARABALAR NE ZAMAN GERÇEKLEŞİYOR?

0

Hyundai’nin Avrupa Sorumlusu, Uçan Arabaların Gerçeğe Dönüşeceği Tarihi Açıkladı.

Bilim Kurgu filmlerinde sıklıkla görünen ve bir gün gerçekleşmesi umulan uçan araba efsanesi gerçeğe dönüyor. Her yeni çağa geçişte teknoloji de kendi arasında hızla geçiş gösteriyor. Teknolojinin gittikçe gelişmesi beraberinde birçok yeniliği de getiriyor. Geçmişte imkânsız gibi gözüken bilim ve teknoloji ürünlerin şimdi yaygın olarak kullanılması yeni umutlar doğuruyor. Teknolojide yaşanan yeniliklerin etkisi otomobil sektörüne de yansıyor. Uçan arabaların filmlere konuk olmasının tarihi çok uzakta değil.

Hal böyle olunca uçan arabaların da ne zaman kullanılacağı merak konusu oldu. Uçan arabalar konusunda düzenlenen yeni araba tanıtım etkinliğinde, Hyundai Avrupa operasyonları birimi CEO’su Micheal Cole açıklamalarda bulundu. CEO Cole, Hyundai markasının uçan arabaları nasıl gördüğü ile alakalı ve uçan araçların ne zaman gerçek olabileceği konusunda açıklamalar yaptı.

21. Yüzyılda elektrikli otomobillere geçiş göstermişken uçan arabaların hayata geçişi sabırsızlıkla bekleniyor. Cole, yaptığı açıklamalarda Hyundai’nin yaptığı yatırımlardan bahsetti. Özellikle şehir içi hava ulaşım sistemlerinde yatırımlar gerçekleştiğini ve bu konuda çalışıldığını söylüyor. Uçan arabalara duyulan ihtiyacın en büyük nedeni, giderek kalabalıklaşan kentlerde ulaşımda sıkıntılar yaşanmasıdır.

Bu konuda yeni yollar, araçlar oluşturulurken alternatif diğer çözümlere de yönelmek gerekiyor. Hyundai, uçan arabalar ve drone model taksi gibi araçların alternatif ulaşım için önem taşıyabileceğini ve gelecekte ulaşımda büyük bir yer tutabileceğini öngörüyor. Hyundai markasının da çözüm sunan araçlara karşı yatırımlarda öne çıktığının altını çiziyor.

Uçan arabalar, 2030 yılına kadar gerçeğe dönüşecek

Uçan arabaların ne zaman gerçeğe dönüşeceği konusunda fikir ayrılıkları olsa da arabaların göklerde süzülme gerçeğine yaklaşıldığı düşünülüyor. Hyundai Avrupa operasyonları birimi CEO’su Micheal Cole’e göre yapılan yatırımların meyvesini vermesinin önünde daha uzun bir zaman var. Teknoloji ve otomobil dünyasında ilerleme kaydedilen sürece bakacak olursak 2030 yılında bir sürpriz yaşanabilir.

Cole, yaşanan kara ulaşım trafik sorunlarının farklı alanlarda da problem yaratmasının önüne bir an önce geçilmesi gerektiğini söylüyor. Uçan arabaların gerçekleşmesini bu problemlere karşı bir fırsat olarak görüyor. Cole’ün yaptığı açıklamalarının ve tahminlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bekleyeceğiz fakat görünen o ki uçan araçlar fikri şirketler tarafından önemseniyor.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir