Toyota Low Fuel Ne Demek ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Toyota Low Fuel Ne Demek ?

0

Hepiniz biliyorsunuz ki benzin göstergesi bütün araçlarda bulunur ve yakıtın ne derecede olduğunu hesaplar bu konuda sizlere bilgi verir. Toyota araçların da ise benzin belli bir azalma noktasına geldiği zaman ekranda bir ibre aşağı doğru gider ve yanın da LOW FUEL yazar. Bunun anlamı arkadaşlar yakıtın az ya da düşük olduğunu sizlere söyler.

Toyota Low Fuel Ne Demek

Toyota Low Fuel Kaç km Gider ?

Toyota aracı kullanıyorsanız ve bir anda Low Fuel ibaresini ekranda gördüyseniz o zaman yakıtınızın az olduğunu öğrenmiş olursunuz. Peki bu şekilde en fazla kaç km gideriz ? Yaklaşık olarak Low Fuel ibaresi gördüğünüz anda aracınız 50 kilometre kadar yol gidebilir.

Tabi 50 kilometre dedik fakat bu hem hava şartlarına hem de sürüş şeklinize göre farklılık gösterebilir. Bunun için göstergeye fazla güvenmeden en yakın benzin istasyonuna varmanız gerekiyor.

Eğer yakıt aldıysanız ve hala bu uyarı ekranda yazıyorsa o zaman yakıtla ilgili sigorta takılı kalmış olabilir. Sigorta kutusunun içerisin de bir parça olur o parçayı çıkarıp tekrardan takın ve sorununuz bu şekilde düzelecektir. Şimdi arkadaşlar Low Fuel’in ne olduğunu sizlere anlattık ve bu şekilde kaç kilometre gittiğinizi açıkladık. Kafanız da herhangi bir sorun olursa yorumlardan kısmından bize yazabilirsiniz ve elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir