Telefonumda Yeterli Yer Olmasına Rağmen Hafıza Dolu Yeterli Alan Yok Diyor Ne Yapabilirim ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Telefonumda Yeterli Yer Olmasına Rağmen Hafıza Dolu Yeterli Alan Yok Diyor Ne Yapabilirim ?

0

Android işletim sistemine sahip akıllı cep telefonu kullananların en çok karşılaşmış olduğu problemlerden birisi de ” Yeterli Depolama Alanı Yok ” sorunu oluyor. Bizler bu konu hakkında detaylı bir şekilde araştırma yaptık ve edinmiş olduğunuz bilgileri sizlerle paylaştık. Birçok kişi oyun veya uygulama yükleyeceği zaman böyle hata ile karşılaştığında gerçekten insanın ister istemez canı sıkılıyor değil mi ? İşte şimdi gelin çözüm yollarına hep beraber bakalım.

Yapılması gerekenleri maddeler halinde sıralıyorum. Umarım işinize yarar.

  • İlk önce telefonunuzun ayarlar bölümüne girin ve uygulama yöneticisi açın. Daha sonra o yer de google Play var ona tıklayıp tüm verileri silin. Bunu deneyin eğer sorununuz çözülmezse o zaman diğer yöntemleri deneyelim.
  • İlk olarak arkadaşlar telefonunuzu ” Recovery mod” olarak açalım. Bunu yapmak için ise Ses açma + Home tuşu+  telefonu Açma/kapama tuşlarına aynı anda basmanız gerekiyor ve bırakmayın. Bu şekilde telefonunuz açılıp kapanacak ve bu şekilde Recovery moda geçmiş olacaksınız. wipe cache partito yada wipe dalvik cache bu seçeneklerden hangisini görüyorsanız onu seçelim ve arkasından ” Reboot system now” tıklayalım. Bu şekilde telefonunuz açılıp kapanacaktır. DİKKAT ; bu işlemi yaptığınız zaman bütün bilgileriniz ne var ne yok silinir.
  • En son çare ise telefonunuzun ayarlar bölümüne gelerek ” Yedekle ve sıfırla” bölümüne girin. Bu şekilde telefonunuzu fabrika ayarlarına çevirerek sorununuzu çözebilirsiniz.
  • Eğer tüm bunlara rağmen yine yeterli hafıza yok hatasını alıyorsanız indirmiş olduğunuz oyunları SD KARTA taşımanız gerekecektir.
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir