Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor ( Android – İphone ) Çözüm Yolları
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor ( Android – İphone ) Çözüm Yolları

0

Birçok kişinin günlük yaşantısın da karşılaşmış olduğu problemlerden birisi de telefonumun şarjı çabuk bitiyor gibi sorunlar oluyor. bu sorun hem android hem de iphone telefonlarında geçerli bir durumdur ve eğer sizin de başınıza böyle bir sorun geldiyse yazımızı sonuna kadar okuyun. Telefonun şarjı hemen bitiyorsa aslında bakarsanız bunun birden fazla sebebi vardır.

Telefon Şarjı Çabuk Bitiyor

Yani bataryanız artık ölmüş olabilir , interneti çok fazla kullanıyor olabilirsiniz ya da youtube gibi platform da çok fazla video izlemek bunlar başlıca sebeplerdendir. Akşamdan şarja takıp sabaha kadar %100 oluyor ve belli bir zaman sonra %50 civarına hemen geliyorsa o zaman büyük ihtimalle bataryanız artık bitmiştir.

Telefon Bataryasının Ömrünü Uzatma Yolları

Telefonunuzun şarjı hemen bitiyor ve eskisine göre uzun sürmesini istiyorsanız o zaman aşağıda sıralayacağız maddelere göz atınız ;

  • Bataryanızı kesinlikle %10’un altına düşmeden şarja takmayınız.
  • Gün içerisin de çok fazla şarj etmeyin. Bu durum bataryanızın ölmesine neden olur.
  • Telefonunuz şarja takılı ile oyun oynamayın.
  • Telefondan oyun oynamak genel olarak belli bir zaman sonra bataryayı bitirir.

Kullanmış olduğunuz telefonunuzun şarjı hemen bitiyorsa o zaman büyük ihtimalle bataryasının ömrü bitmiştir. Çünkü her telefon bataryasının bir ömrü vardır. Bu duruma örnek verecek olursak APPLE tarafından üretilen İphone telefon bataryalarının kullanım sayısı 500 olmaktadır ve siz her şarj ettiğiniz zaman bundan yemiş olursunuz. Yani kısacası durum şöyle siz ne kadar çok gereksiz olarak şarj ederseniz o kadar erken tüketirsiniz.

Telefonun Şarjı Neden Çabuk Biter

Yukarıda maddeler halinde vermiş olduğumuz durumlar telefonun şarjının hemen bitmesine neden olur. Bu yüzden eğer bu maddelere uyarsanız şarjınız biraz daha uzun süre dayanır.

Pil Ömrünü Uzatmak için Yapılması Gerekenler

1. Ekran Parlaklığı

Ekran parlaklığı şarjın bitmesi için en büyük etkenlerden birisidir. Çok yüksek de kullanırsanız o zaman çok fazla pil tüketir. Bu yüzden orta seviye de kullanmanız pilinizin daha az gitmesine neden olacaktır. Hatta dilerseniz otomatik de yapabilirsiniz.

2. İnternet Kullanımı

İnternet kullanımı da şarjın daha hızlı bitmesine neden olan faktörlerden birisidir. Eğer internette ilgili bir şey yapmıyorsanız o zaman kapatabilirsiniz. Özellikle en çok mobil veri kullanımın da şarj daha çok gitmektedir.

3. Kaliteli bir Powerbank Kullanın

Telefonunuzu eğer powerbank ile şarj ediyorsanız o zaman ne olursa olsun kaliteli bir powerbank kullanmanız bataryanız için çok sağlıklı olacaktır.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir