Bilgi Tüneli

Tavuk Köftesi Yanına Ne Gider

Tavuk Köftesi Yanına Ne Gider

Tavuk Köftesi Yanına Ne Yapsam ?

Ev halkının çok sevdiği ve ev hanımlarının da zevkle yapmış olduğu yemeklerden birisi olan tavuk köftesinin yanına ne gider ? bugün hep beraber buna bakacağız. Normal bir köfte yapıldığı zaman biliyorsunuz ki kıymadan yapılıyor fakat bu tavuk köftesi olduğundan dolayı kıymadan değil de tavuğun göğsünden yapılmaktadır. Tavuk köftesi bazı yöreler de geleneksel yemeklerden birisidir ve günümüzde ise birçok evde tercih edilmektedir. Şimdi hanımlar akşama tavuk köftesi yaptıysak yanına da güzel bir şeyler yapmamız gerekiyor. Tavuk köftesinin yanına gidebilecek lezzetler şunlardır ;

Tavuk Köftesi Yanına Ne Gider

Cacık    

Tavuk köftesi yaptığınız zaman yanına gidebilecek mezeler arasında cacık yer alıyor. Özellikle yapacağınız buz gibi cacığın üzerine nane , kekik ve zeytinyağı gibi şeyler eklerseniz daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Domates çorbası

Türk mutfağında çorba olarak en çok sevilenler arasında domates çorbası yer alıyor. Sizler de başlangıç çorbası olarak tavuk köftesinin yanına ne yapsam diyorsanız domates çorbasını tercih edebilirsiniz. Aynı zaman da domates çorbasının yanına kıtır ekmek ile kaşar peyniri de tercih edebilirsiniz.

Rus salatası

Rus salatası biliyorsunuz ki mayonez hakimdir ve içerisinde birden fazla garnitür vardır. Ara öğünler de ise çok fazla tercih edilen salata çeşitlerinden birisidir. Fakat Rus salatası her yemeğin yanına gitmez. Ama sizin yapmış olduğunuz tavuk köftesinin yanına çok yakışır.

Tavuk Köftesi Yanına Ne yapsam

Patates kızartması

Etten yapılan köftenin yanına patates kızartması nasıl çok yakışıyorsa aynı şekilde tavuktan yapılan köftenin yanına da patates kızartması çok iyi gidecektir. Özellikle patates kızartması çocuklar tarafından çok beğenildiği için eviniz de çocuk varsa bence ilk patates kızartmasını yapın.

Piyaz

Piyaz genel olarak et tarzı yemeklerin yanına çok yakışır. Tavuk köftesinin yanına da piyaz bence çok uyumlu olacaktır. Fasulye haşlamasından yapılan ve içerisine birden fazla garnitür eklenen piyazı tavuk köftenizin yanına yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ