Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır

0

Tavuk Kızartması Yanına Ne Gider ?

Özellikle çocuklar tarafından çok sevilen ve annelerin de sıklıkla yaptığı yemekler arasında tavuk kızartması yer alıyor. Tavuk kızartması çocuklar ve yetişkinler tarafından çok sevilip de tüketilen besinlerden birisidir ve eğer yanına da güzel bir şeyler yaparsanız o zaman ortaya gerçekten harika lezzet çıkacağından emin olabilirsiniz. Birçok ev kadını tavuk kızartması yaptığı zaman yanına ne yapsam diye araştırmalar da bulunuyor. Bizler de yanına gidebilecek en kolay ve en lezzetli yemekleri bularak aşağıya yazdık. Eğer akşama evinize gelecek misafirleriniz varsa da onlar için harika menü hazırlayabilirsiniz. İşte tavuk kızartmanın yanına yapılabilecek yemekler ;

Tavuk Kızartması Yanına Ne Yapılır

Fırında Makarna

Fırında makarna günümüzde özellikle gençler tarafından sıklıkla tüketilen yemek türlerinden birisidir. Yapmış olduğunuz tavuk kızartmasının yanına fırında yapacağınız makarna çok iyi olacaktır. Aynı zaman da fırında makarnanıza kaşar rendelerseniz daha lezzetli yapmış olursunuz.

Patates Kızarması

Hem tavuk kızartması hem de patates kızartması çok tercih edilen ikili menülerden birisidir. Patates kızartmasını yapacağınız zaman elma dilim yaparsanız tavuk kızartmasının yanına daha iyi olur.

Karışık Sebze Haşlaması

Tavuk kızartması genel olarak ağır yemek olduğundan dolayı yanına karışık sebze haşlamalarından yaparsanız hem sağlıklı beslenmiş hem de ortaya harika menü çıkarmış olursunuz. Sebze haşlaması olarak brokoli yapabilirsiniz.

Tavuk Kızartması Yanına Ne yapsam

Sulu Köfte

Tavuk kızartmasının yanına gidebilecek diğer yemek türlerinden birisi de sulu köfte yemeğidir. Akşama tavuk kızartmanın yanına ne yapsam diyorsanız sulu köfte yemeğini deneyebilirsiniz.

Yeşil Salata

Hiçbir yemek salatasız olmaz değil mi ? İşte bu yüzden yapmış olduğunuz tavuk kızartmanın yanına yeşil salata tercih edebilirsiniz. Hem bol vitaminli hem de görüntü olarak çok güzel olduğundan dolayı sofranızı da süsleyecektir.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir