Tavuk Dolması Yanına Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

0

Tavuk Dolması Yanına Ne Yakışır ?

Tavuk dolması yemeğinin yapmak biraz zahmetli gibi görünse de aslında yapıldıktan sonra ortaya gerçekten harika bir lezzet çıktığını sizlere söyleyebiliriz. Tavuk dolmasının farklı şekiller de pişirme seçenekleri bulunmaktadır ve aynı şekil de farklı servis seçenekleri vardır. Hatta tavuk dolmasını yapacağınız zaman iç pilavının içerisine ekleyeceğiniz çam fıstığı , kuş üzümü , kestane veya kayısı gibi malzemeleri koyarsanız hem tavuk dolmasını daha zengin hem de güzel hale getirebilirsiniz. Şimdi en çok merak edilenler arasında tavuk dolmasının yanına ne gider ? sorusu oluyor ve biz bu konu hakkında araştırma yaptık tavuk dolmasının yanına gidebilecek enfes yemekleri ve salataları sizlerle paylaştık.

Tavuk Dolması Yanına Ne Gider

Kestane pilavı

Evinize özel bir misafiriniz gelecekse o zaman yapmış olduğunuz tavuk dolmasının yanına kestane pilavını tercih edebilirsiniz. Kestane pilavı günümüzde pek tercih edilmez fakat özel misafir ağırlanacağı zaman çok sık yapılır.

Peynirli Börek

Tavuk dolması yemeği kendi başına bir ana yemektir ve bu yüzden yanına alternatif olarak ana yemek yapmak istemiyorsanız bunun yerine hazır yufkadan peynirli , kıymalı veya patatesli börek tercih edebilirsiniz.

Rus Salatası

Her sofranın başköşesine mutlaka Rus salatası konur ve aynı bir meze türü olduğundan dolayı da bazı yemeklerin yanına çok yakışır. Sizlerin de yapmış olduğu tavuk dolmasının yanına Rus salatası bence çok yakışır. Meze türü arayan ev hanımlarımız varsa Rus salatasını seçebilir.

Tavuk Dolması Yanına Ne yapsam

Kırmızı Biber Salatası

Közlenmiş olan kırmızı biberden harika salata yaparak sofranızı renklendirmek ister misiniz ? Nar gibi kızartmış olduğunuz tavuk dolmasının yanına kırmızı biber salatası çok yakışacaktır.

Zeytin Yağlı Yaprak Sarma 

Kusursuz bir sofra hazırlayacaksanız ve en ağır misafirleriniz gelecekse o zaman tavuk dolmasının yanına mutlaka zeytinyağlı yaprak sarmasını tercih etmeniz gerekiyor. Çünkü zeytinyağlı olarak yapılan yaprak sarması ara sıcak yemeğidir ve bu yüzden ana yemeğinizden sonra servis edebilirsiniz.

Adın dilay ve 25 yaşındayım. Küçük yaşımdan beri bilgisayara ilgim çok olduğundan dolayı site işleriyle uğraşmayı seviyorum. Makale yazmada da uzman olduğumdan dolayı boş zamanlarımı bu şekilde değerlendiriyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir