Tavuğun Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Tavuğun Yanında Ne Gider

0

Tavuğun Yanında Ne Yakışır ?

Tavuk sade olarak yapıldığı gibi aynı zaman da çeşitli garnitürlerle süslendiği zaman ortaya harika lezzetler çıkmaktadır. akşam yemeği olarak tavuk yapacaksanız o zaman tavuğunuzu sade yapmak yerine eğer çeşitli sebzelerle süslerseniz o zaman ortaya harika lezzet çıkarmış olursunuz. Tavuk yemeği yaptığınız zaman da yanına mutlaka güzel ek yemekler yapmanız gerekiyor. Fakat eğer yaptığınız tavuk yemeği ana yemeğiniz olacaksa o zaman yanına yapacağınız ek yemekler tavuğun lezzetini bastırmamalıdır. O zaman isterseniz tavuk yemeğinin yanına ne gibi lezzetler yapabiliriz onlara göz atalım.

Tavuğun Yanında Ne Gider

Pilav

Ana yemeğinizi eğer tavuk yapacaksanız o zaman yanına tercih edebileceğiniz ilk yemek pilav oluyor. Yapacağınız pilav hem sofranızı renklendirecek hem de masanız daha zengin hale gelecektir. Fakat pilavı yapacağınız zaman sade yapmak yerine şehriyeli yaparsanız daha iyi olur.

Salata

Salata biliyorsunuz ki her ana yemeğin yanına olması gereken lezzetlerden birisidir. Fakat tavuklu olan bir yemeğin yanına tavuklu bir salata yapmanız pek doğru olmaz. Bu yüzden tavuğun yanına salata olarak çoban salatası ya da sebze salatasını tercih edebilirsiniz.

Ayran

Tavuk yemeği yapıldığı zaman ve özellikle yanına pirinç pilavı tercih edildiğinde içecek olarak en çok tercih edileni Ayran oluyor. Sizler de tavuğunuzun yanına milli içeceğimiz olan Ayranı seçebilirsiniz.

Tavuğun Yanında Ne yapsam

Çorba

Tavuk yemeğimiz bizim ana yemeğimiz olduğundan dolayı başlangıç olarak hafif bir çorba yapmak en mantıklı seçimdir. Bu yüzden çorba olarak midemizi rahatlatacak çorba seçmemiz gerekiyor.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir