Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Yapılır

0

Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Gider ?

Özel misafirleri ağırlamak için ve özel günler de sık sık yapılan kadınlarımız tarafından çok tercih edilen yemek türleri arasında sebzeli tavuk sarma yer almaktadır. Özellikle tavukla beraber sebze olduğundan dolayı ve bunlar birleştiği için ortaya da gerçekten harika lezzet çıkıyor. Tavuk bonfileyi ilk olarak ince bir şekilde dilimliyoruz ve daha sonra içerisine havuç , kırmızıbiber , patlıcan ve yeşilbiber koyarak hazırlıyoruz. İşte sebzeli tavuk sarma bu şekilde yapılıyor ve daha sonra tepsiye dizilir ve sos eklenerek fırına verilir. Gördüğünüz gibi ana yemeğimiz çok güzel fakat yanına da bir yemek daha yapmamız gerekiyor. O zaman sebzeli tavuk sarmanın yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz ?

Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne gider

Pilav

Tavuk ve et yemekleri olduğu zaman akla genel olarak ilk gelen yemek bulgur veya pirinç pilavı oluyor. Sebzeli tavuk sarmanın yanına da gidebilecek en ideal yemek pirinç pilavıdır.

Patates Püresi

Fırında yapmış olduğunuz sebzeli tavuk sarmanın yanına patates püresi yaparsanız gerçekten hem harika lezzet oluşturmuş olursunuz hem de görüntü bakımından hoş bir sunum yapmış olursunuz.

Fava

Fava biliyorsunuz ki kuru bakladan yapılmaktadır ve günümüzde sıklıkla yapılan yemek türlerinden birisidir. Sebzeli tavuk sarmanın yanına farklı tarzda yemek yapmak isteyenler varsa fava yemeğini tercih edebilir.

Sebzeli Tavuk Sarma Yanına Ne Yapılır

Kırmızı Pancar Turşusu

Sebzeli olarak yapmış olduğumuz tavuk sarması ağır bir yemek olduğundan dolayı kırmızı pancar turşusunu yaparsanız çok iyi bir seçim yapmış olursunuz.

Havuç Kızartması

İlk olarak havuçları güzelce rendeleyin ve daha sonra kızartın. Yapmış olduğunuz sarımsaklı yoğurtla karıştırıp sebzeli tavuk sarmanın yanına servis edin.

Patates Kızartması

Hem büyükler hem de küçükler tarafından sevilen patates kızartması yapımı da çok basit olduğu için sebzeli tavuk sarmanın yanına ister elma dilimli isterseniz de normal dilim kızartıp servis edebilirsiniz.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir