Bilgi Tüneli

Sakallı İpten Örülmüş Paspas Modelleri

Sakallı İpten Örülmüş Paspas Modelleri

Her yıl hamarat kadınlarımız sakallı ipten o kadar güzel ve muhteşem paspaslar yapıyorlar ki biz bu modelleri görünce çok hayran kalıyoruz. Paspas 2 şekilde yapılır birincisi düz bir örgü ile diğeri ise ters örgü şeklinde olur. Yani sizler paspas yapacağınız zaman burada karar sizlere kalıyor ister düz isterseniz de ters şeklinde yapın. Bunların yanı sıra şekil vermek için ise oval , kare , yuvarlak gibi değişik şekillerde modeller mevcut. Fakat sizler sıkılmadan sakallı ipten paspaslar yapabilirsiniz. Neden ? Çünkü ip çok hafif olduğundan sizi çok fazla yormaz. Yıkaması ve kuruması ise çok kolay olduğundan sizi yormaz.

Bunların haricinde ip çok yumuşak olduğundan sanki pamuk varmış gibi hissedilir. İsteyenler büyük isteyenler ise küçük paspaslar yapabilir. Bu sezon sade olan modeller çok yapılıyor ama sizler ben sade sevmiyorum biraz rengarenk olsun diyorsanız ona göre de yapabilirsiniz. Özellikle burada bulunan modeller sadece fikir amaçlıdır yani sizler dilerseniz daha değişik şekillerde de örebilirsiniz.

Kullanım olarak daha büyük şekilde yapıp halı olarak da kullanabilirsiniz. Çocuk odalarına , banyolara , yatak odalarına veya antrelere gibi. Ama tabi paspaslar genel olarak en çok banyo alanlarına tercih edilmektedir. Şimdi hanımlar papatya şeklinde bir modelimiz var bu model çok yapıldı ve sizlerinde hoşuna gittiyse bence denemelisiniz.

Sakallı İpten Örülen Paspas Örnekleri Ve Modelleri

Sakallı ipten örülen paspaslar her evin rengini ve şeklini değiştirecek. Sizler yeter ki ben yaparım deyip yapmaya başlayın. Tabi örgü işini bilmiyorsanız dışarıdan hazır olarak da temin edebilirsiniz. Ama biliyorsunuz ki el emeği ile yapılan her şey insana daha cazip geliyor. Örgüyü bilmiyorsanız da veya az biliyorsanız büyük paspasları yapmak yerine küçük olanlardan başlayabilirsiniz. İleri de ustası olunca büyük olanlara geçiş yapabilirsiniz. Hepinize kolay gelsin diyorum…

,
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ