Bilgi Tüneli

Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Şahmeran duası okunuşunun aslında bakarsanız birden fazla nedeni vardır. Çünkü bu duanın içerisin de Allah’ın isimleri yer alıyor. Bu yüzden Allah’ın isimleri olduğundan dolayı birçok faziletleri ile bilinmektedir. Eğer gün içerisin de 7 defa olarak şahmeran duasının okursanız o zaman nazardan korunmuş olursunuz.

Şahmeran Duası Okunuşu ve Anlamı

Eğer dileklerinizin kabul olmasını istiyorsanız Şahmeran duasını 41 kez okumanız gerekmektedir. Aile için de huzurun sağlanması için de bu dua en çok okunanlar arasındadır. 3 gün boyunca 61 kez aile huzuru için şahmeran duasını okuyabilirsiniz. Bu şekilde yaptığınız takdir de ev içerisin de huzuru sağlamış olursunuz.

Şahmeran Duası Ve Anlamı

Şahmeran duasını okuyacaksanız o zaman anlamını yani Türkçe olan mealini de bilmeniz lazım. Çünkü duanın içerisin de anlatılanlar çok anlamlı ve Allah’ın isimleri de geçtiğinden dolayı duanın anlamını bilmeli ve ona göre okumanız gerekmektedir. Dua gerçekten çok kuvvetli şeylerden birisidir ve biz Allah’a karşı yapmış olduğumuz dualardan dolayı içimiz hep bir huzurlu olur.

Bu yüzden dua eden kişilerden olup bir şey isteyeceğimiz zaman Allah’tan istememiz gerekiyor. Şahmeran duası da çok etkili dualardan birisi olduğundan her alanda edebilirsiniz.

Şahmeran Duasının fazileti

Genel olarak her duanın mutlaka faziletleri de bulunmaktadır. Çünkü duaların hepsi Kuran’dan gelir ve bu yüzden hangi niyetle okursa okunsun yapacağınız dua hem size hem de çevrenizdeki insanlara bulaşır. Şahmeran duasın da ise anlatılmak istenen şey Allah’a yakarıştır.

Şahmeran duası Arapça olarak daha faydalıdır fakat Türkçe mealini de bilmeniz sizin için daha iyi olur. Şahmeran duasını edeceğiniz zaman da içtenlikle etmeniz daha iyi olur. Özellikle bu duanın diğer dualara göre fazileti daha büyüktür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ