Saç Sorunlarına Karşı Maske Önerileri
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Saç Sorunlarına Karşı Maske Önerileri

0

Saçlar, bizimle beraber hareket edip değişiyor. Bu değişim kimi zaman güzel olsa da çoğunlukla birçok sağlık problemleriyle sonuçlanıyor. Saçları canlı, güçlü ve parlak tutabilmek hiç de kolay olmuyor. Sorunları giderebilmek için çeşitli kimyasallar yerine evde yapabileceğiniz maske önerilerimize kesinlikle göz atmalı ve denemelisiniz.

1 – ) Kepek Giderici Maske

Saç problemlerinde en sık karşılaşılan durumlardan biri olan kepeği yok etmek artık sizin elinizde! Kepeği ortadan kaldırabilmek için saç derisini nemli tutmak gerekiyor. Vereceğimiz tarifteki malzemeler saçlarınızı nemli tutmak, saç derisini yatıştırmak ve kepeği ortadan kaldırmak için harikalardır.

Tarif: 2 fincan suyu bir tencereye al. İçerisine yarım taze zencefili rendele ve suyun yarısı buharlaşana kadar kaynat. Kaynadıktan sonra birer yemek kaşığı limon suyu ve zeytinyağı ekleyip karıştır. Karışımı saç derisine masaj yaparak sürüp yarım saat kadar kurumasını bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

2 – ) Hacimsiz Saçları Dolgunlaştıran Maske

Saçlar gün içerisinde çevre faktörlerine bağlı olarak doygunluğunu kaybedebiliyor ve zayıfmış gibi görünebiliyor. Önereceğimiz maske tarifini uygulayarak saç tellerinizin doygunluğunu arttırabilirsiniz.

Tarif: 2 yemek kaşığı badem yağını bir kaba alın. İçerisine yarım fincan süt ve yulaf ekleyin. Karışımı diplerden uçlara kadar uygulayın. Yaklaşık yarım saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayıp, kurutun.

3 – ) Yıpranmış Saçları Onarıcı Maske

Saç kırıkları, ayrılmış saç uçlarıyla karşılaşmayan yoktur. Özellikle saç boyaları ve saç şekillendirme cihazlarına maruz kalmak saçları yıpratıyor. Bunun önüne geçebilmek için saçı nemli tutmak ve güçlendirmek gerekir. Tarifimiz tam da bunu gerçekleştirmek için var.

Tarif: Bir kapta, yarım avokado, birer yemek kaşığı zeytinyağı ve balla 1 adet yumurta sarısını karıştırın. Karışımı ıslanmış saçlarınıza diplerden başlayarak tüm saçınıza uygulayın. Ardından bir havluyla kapatın ve yaklaşık on dakika bekledikten sonra kurutun. Kurutmak işleminden sonra yirmi dakika kadar bekleyip durulayın.

4 – ) Kaşınan Saç Derisini Giderici Maske

Saç derisi egzaması olarak da karşımıza çıkan kaşınan saç derisi sinir bozucu olabiliyor. Vereceğimiz maske tarifi saç derisi nemlendirip yatıştırıyor ve kaşıntının önüne geçiyor.

Tarif: 3 damla çay ağacı yağını bir pamuğa damlatın. Pamuğu kaşınan saç derisine uygulayın. Etkili bir çözüm içi maskenize bir kapsül E vitamini ekleyebilir ve saç derisine nemlendirme kazandırabilirsiniz. İşlemden sonra bir gece bekletip ertesi gün durulayın.

5 – ) Dökülen Saçları Azaltıcı Maske

Mevsim değişikliklerinde sık karşılaşılan saçların dökülmesini azaltıcı bir maske önerisiyle karşınızdayız. Evde yapabileceğiniz kolay ve basit bir maskeyle saçlarınızı güçlendirebilir ve saç dökülmelerine engel olabilirsiniz.

Tarif: bir miktar badem yağını saçınızın derisine masaj yaparak uygulayın. Sıcak bir havluyla tüm saçınızı açık kalmayacak şekilde sarın. Yaklaşık 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.

Hangi saç sorunuyla boğuşuyorsanız derhal önerdiğimiz maskeyi deneyin ve farkı sizde görün!

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir