Saç Bakımı İçin Basit ve Etkili Saç Bakım Yağları
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Saç Bakımı İçin Basit ve Etkili Saç Bakım Yağları

0

Geçmişten günümüze gelen doğal yağlar, saçlara mucizevi etki yaratıyorlar. Bu yağlar sayesinde saçlarınız nemlenir ve beslenir. Saçlarınız daha parlak, yumuşacık ve pürüzsüz görünebilir. Kozmetik satan yerlerden veya aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz yağları saçlarınıza güvenle uygulayabilirsiniz.

1 – ) Hint Yağı

Hint kadınlarının ne kadar hacimli ve güçlü saçlara sahip olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Sizin için kullandıkları yağı incelemeye aldık. Hint yağı, özellikle hücre yenilemeyi sağlayan mucizeyi bir üründür. Saçları kökünden başlayarak uçlara kadar onarır. Böylece saçlarınız sağlıklı bir şekilde uzar. Hint yağını saç derinize masaj yaparak kan dolaşımını arttırarak uygulayın.

2 – ) Lavanta Yağı

Saç derisi kaşıntısı, döküntüsü gibi sorunlarda akla ilk gelen ürünlerden biri olan lavantanın bir de yağını denemek gerekiyor. Lavanta yağını saç derinize nazikçe uygulayın. İlk denemede bile derinizin ne kadar ferahladığını ve kaşıntının azaldığını göreceksiniz.

kabuğundan elde edilir. Yumuşak, meyvemsi, çiçeksi bir kokuya sahiptir. Özellikle zengin nem içeriğine sahip olan Marula yağı, amino asitler açısından da zengindir.

3 – ) Marula Yağı

Marul da bulunan marula yağı, hafif ve emilim sağlama özelliği sayesinde saçlar için vazgeçilmez bir kaynaktır. İçeriğindeki antioksidan ve C, E vitamini sayesinde saçları besler ve korur. Zarar gören saç tellerini onarır. Çok yağlı olmaması nedeniyle saçın yağlı görünümünü engelleyerek parlaklık sağlar. Saç boylarına ve uçlarına uygulayarak şekillendirme yapabilirsiniz.

4 – ) Gül Yağı

Japon Kamelya Çiçeği olarak da bilinen çiçeğin yağı, Omega 6 açısından oldukça zengindir. Hem cilt hem de saç için nem kaynağıdır. Besleyiciliği sayesinde saçların kaybettiği nemi yerine getirir ve parlak bir görünüm sağlar. Böylece saç telleriniz elastik ve pürüzsüz görünür. Birkaç damla yağı, saçlarınızın orta kısımlarından başlayıp uçlara doğru uygulayabilirsiniz.

5 – ) Keten Yağı

Keten bitkisinden elde edilen keten yağı, yağlı saçlar için oldukça faydalıdır. Yağlı görünümü dindirerek, kırık saç uçlarını onarır. Kuru olan saç uçlarına da iyi gelerek nemlendirir. Saçlarınızın keratin dengesini koruyarak sağlıklı bir görünüme kavuşturur.

6 – ) Fındık Yağı

Gıda olarak faydalı olan fındığın yağı saçlar için de ideal bir bakım sunuyor. Saçları ipeksi bir yumuşaklık kazandırarak kolay şekil kazandırır. Boyalı saçların kaybettiği canlılığı ve yumuşaklığı yerine koyar. Saçları yoğun bir şekilde besleyip nemlendirir.

7 – ) Çam Ağacı Yağı

Çam ağacının üzerindeki yapışkan madde olan terebentinin yağı saç derisi problemlerine karşı çok faydalı bir çözüm sunuyor. Özellikle kepek, egzama gibi sağlık problemlerine karşı iyileştirici yanı sayesinde çok tercih edilen çam terebentini, direk kullanılmak yerine şampuana eklenerek kullanılıyor.

8 – ) Papatya Yağı

Saç rengini açmak için tercih edilen papatyanın yağı artık besleyici özelliği sayesinde saç bakım ürünlerinden! Saç renginin daha parlak görünüme sahip olmasını sağlayarak saçlara şekil kazandırır. İçeriğindeki besleyici yağ asitleri sayesinde gün boyu saçları canlı ve parlak tutar.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili