Revaninin Yanında Ne Gider
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Revaninin Yanında Ne Gider

0

Revaninin Yanında Ne Yapsam ?

Tatlı çeşitleri arasında yer alan ve günümüzde de sık sık yapılanlar arasında revani yer almaktadır. Yapımı da çok basit olduğundan dolayı herkes tarafından tercih edilen tatlılardan birisidir. Revani yapacağınız zaman kullanacağınız malzemeler ise şunlardır ; 1 bardak sıvı yağ , 1 bardak yoğurt , 1 bardak irmik. Bu malzemeler ile evinizde çok kolay bir şekil de revani tatlısı yapabilirsiniz. Aynı zaman da diğer tatlı çeşitlerine göre çok ağır olmadığından dolayı en çok tercih edilenlerden birisidir. Peki , revani tatlısı yaptık yanına başka ne gibi lezzetler yapabiliriz.

Revaninin Yanında Ne Gider

Sigara Böreği 

Hazır yufkadan yapabileceğiniz sigara böreğini yapmış olduğunuz revani tatlısının yanına servis edebilirsiniz. Akşama evinize gelecek olan misafirleriniz varsa ve onları en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız o zaman sigara böreğini tercih edebilirsiniz.

Poğaça

Ev kadınları evde boş kaldıkları zaman akıllarına gelen ilk hamur işi poğaça oluyor. Poğaçanın da yapımı basit olduğundan dolayı günümüzde sıklıkla yapılmaktadır. Sizler de revani tatlısı yaptığınız zaman yanına da hamur işi olarak ne yapsam diyorsanız bence peynirli veya patatesli poğaça yapabilirsiniz.

Kısır

Beş çayı olduğu zamanlar da en çok tercih edilen ve yapımı da pratik olan Kısır tercih edilir. Özellikle kısırın içerisine marul , nane , maydanoz ve domates doğradığınız zaman , yağ ve limonda sıkıldığında gerçekten ortaya harika lezzet çıkıyor. Revaninin yanına çok güzel olacaktır.

Revaninin Yanında Ne yapsam

Yaprak Sarması

Yaprak sarmasının yapımı biraz zordur fakat yapıldıktan sonra gerçekten ortaya harika lezzet çıkıyor. Revani tatlısının yanına yaprak sarması çok güzel olur ve eğer beş çayı varsa o zaman kesinlikle yaprak sarmasını tercih edin.

Rus Salatası

Günümüzde özellikle et yemeklerinin yanına biliyorsunuz ki Rus salatası tercih edilmektedir. Rus salatasının içerisin de havuç , patates , bezelye , mayonez , yoğurt ve salatalık turşunu bulunmaktadır. Bu şekilde ortaya garnitür çıkıyor ve sizler de revaninin yanına tercih edebilirsiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir