RAM Bellek Marka Ve Modeli Nasıl Öğrenilir?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

RAM Bellek Marka Ve Modeli Nasıl Öğrenilir?

0

Bilgisayarda donanım değişikliği yapacağınız zaman her zaman uygun olan markayı ve modeli bulmanız gerekiyor. Örnek verecek olursa Ram değişikliği yapacağınız zaman Ramınızın hangi marka ve modeli olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bilgisayarlarda genel olarak Ram Ddr2, ddr3, ddr4 ya da ddr5 vardır ve hangisi olduğunu öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Ram Markası Öğrenme

Ram belleğini kısaca anlatmak gerekirse bilgisayardaki geçici hafızası olarak bilinir. Bilgisayarınızı açtığınız andan itibaren kapanana kadar yapmış olduğunuz tüm işlemler ve arka planda çalışan işlemlerin hepsi Ram üzerinde bunlar kaydedilir. Güç düğmesine bastığınız zaman ise o anda çalışan oyunlar veya programlar varsa hepsi silinir.

Ram bilgisayarlarda bulunan anakartın slotlarına takılır ve Bellek ne kadar yüksek olursa sizin bilgisayarınız da o kadar hızlı ve performanslı olur.

Bilgisayarın Ram Özelliklerini Öğrenme 2021

RAM bellek marka ve modelini öğrenmek için uygulanacak adımlar;

RAM Bellek Markası Öğrenme

Bilgisayar RAM Bellek Markası Öğrenme

Birçok kişinin merak ettiği sorulardan birisi de bilgisayarımda bulunan Ram’ın markasını nasıl öğrenebilirim ? sorusu oluyor. Şimdi arkadaşlar Ram’ın markasını öğrenmek istiyorsanız ilk olarak bilgisayarınızı açın ve daha CMD yazıp aratın.Daha sonra komut istemini açacağınız zaman normal açmak yerine ” Yönetici Olarak Çalıştır ” seçeneğine tıklayıp o şekilde açın. Açılan pencere de sorgulama yapmak için “wmic memorychip get devicelocator, manufacturer” komutunu yazın. Bu şekilde karşınıza Ramin markası çıkacaktır.

Ram Bellek Modeli Öğrenme

Bilgisayarınızda bir parça veya donanım değişikliği yapmadan önce kesinlikle bazı şeylere dikkat etmeniz sizin faydanıza olur. Genel olarak bilgisayarlarda değiştirilen parça Ram olmaktadır. Bu yüzden elinizde olan Ram belleğinizin de modelinin doğru olması önemlidir. Çünkü Ram sorunu olmasını istemiyorsanız bunu yapmanız şart. Çünkü uyum sağlamazsa o zaman sıkıntı yaşanır ve bilgisayarınız açılmaz.

Ram Kaç GB Öğrenme

Ram Kaç GB Öğrenme

Laptop veya bilgisayarınız da Ram’inizin kaç GB olduğunu öğrenmek istiyorsanız o zaman aşağıda yazan adımları uygulayınız.

  • İlk olarak görev yöneticisine giriş yapalım.
  • Üst kısımda bir menü var orada performans yazıyor tıklayalım.
  • Açılan pencere de sol kısımda bir kutu içerisine gösterilmekte olan performans kısmına bakarak kaç GB olduğunu görebilirsiniz.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir