Psikolog Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar ? Adli ve Uzman
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Psikolog Maaşları 2022 Yılında Ne Kadar ? Adli ve Uzman

0

Psikolog Maaşları 2022 ?

2022 yılına girdiğimiz şu zamanlar da en çok merak edilen sorulardan birisi de psikolog maaşları ne kadar oldu sorusu oluyor. Psikoloji bölümü okuyan veya okumak isteyenlerin merak ettiği sorudur. Psikoloji mezunlarının çalışma alanı gerçekten diğer birçok mesleğe göre geniştir. Hem devlette hem de özel sektörler de iş bulma imkanları yüksektir. Fakat psikologların maaşlarını da etkileyen bir takım sebepler vardır. Bunlar devlet ile özel sektördür. Yani devlette aldığınız maaş ile özel de aldığınız maaşlar arasında farklılık bulunmaktadır.

Psikolog Maaşları

Psikoloğun görevi ise hastaya çeşitli yöntemler uygular , onu en ince ayrıntısına kadar dinler , terapi teknikleri kullanır ve yapmış olduğu testler ile yardımcı olmaya çalışır. Hastaya her zaman farklı şekilde sorular sorar ve alacağı cevapları ise başka bakış açısı ile yorumlar. Hayatta hem zorluk çeken hem de ruhsal anlamda güçlük çeken insanları iyileştirmek için görev alır psikologlardır.

Psikolojiden eğer mezun olursanız o zaman hem özel sektörlerde hem de kamu da rahatlıkla iş bulup çalışabilirsiniz. Şimdi fazla zaman kaybetmeden isterseniz 2022 yılında psikologların maaşları ne kadar oldu ona bakalım.

Psikolog Ne İş Yapar?

  • Hasta olan kişiye psikolojik olarak destek verir
  • Ruhsal sorunları olanları en ince ayrıntısına kadar dinler ve daha sonra sorunu bulmaya yardımcı olur.
  • İnsanın hayatındaki olumsuzluklara neden olan olaylar ne ise onu araştırır ve çözüm bulur
  • İnsanların hem duygu hem de düşüncelerini araştırır ve daha sonra hem testler uygular , terapi tekniklerini yapar

Psikolog Maaşları 2022

2022 yılında psikologların ne kadar maaş alacakları resmi olarak açıklanmıştır. Ama şöyle bir şey var birçok faktöre göre maaşlar her zaman farklılık göstermektedir. Örnek verecek olursak özel sektörde çalışanın ile devlette çalışanın maaşları aynı olmaz. Ama devlet kurumu her zaman çoğu özel sektöre oranla daha fazla maaş vermektedir. Devlet kapısında çalışıyorsanız veya çalışacaksanız o zaman maaşını ortalama olarak 7.500 TL’dir. Fakat özel sektörde çalışıyorsanız o zaman maaşınız 5.000 TL civarında olur.

Adli Psikolog Maaşları Ne Kadar? 2022

  • Adli olarak görev yapan psikologların maaşları ortalama olarak 7.000 TL ile 10.000 TL arasında değişir
  • Stajyer olarak görev yapanlar ise 5.000 TL ila 6.000 TL arasında değişir
  • Tam nitelikli olarak çalışanlar 6.000 TL ila 8.000 TL arasında maaş alır
  • En yüksek seviyeler de olanlar da 150.000 TL’ye kadar maaş almaktadırlar.

Uzman Psikolog Maaşları 2022

Uzman psikolog maaşları ortalama 6.000 TL ile 8.000 TL arasındadır.

Adım Erman ve 23 yaşındayım. Açıktan hem üniversite okuyorum hem de boş zamanlarım da makale yazıyorum. Kitap okumayı aşırı çok severim ve arkadaşlarımla bir şeyler yapmaya bayılırım.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir