Bilgi Tüneli

Poğaçanın Üzerine Yumurta Ne Zaman Sürülür ?

Poğaça yapacağınız zaman güzel ve lezzetli olması için bazı püf noktalar dikkat etmeniz gerek ki bu dikkat edeceğiniz noktalar içerisinde yumurtanın harcı yer almaktadır. Poğaçayı fırına vermeden önce üzeri daha güzel kızarması için yumurta harcı sürülmektedir.

Poğaçanın Üzerine Yumurta Ne Zaman Sürülür

Poğaçanın Üzerine Yumurta Ne Zaman Sürülür?

Hamur işi dendiği zaman genel olarak akla ilk gelen şey poğaça olmaktadır. Poğaça hem kahvaltılarda hem de çay saatlerinde tercih edilmektedir. Poğaça hazırlanırken hem sade hem de içerisine bazı malzemeler konularak da yapılmaktadır. Ama daha güzel ve iştah açıcı gibi görünmesini istiyorsanız aynı yukarıda ki fotoğrafta olduğu gibi o zaman fırına vermeden önce mutlaka üzerine yumurta sürmeniz gerekmektedir.

Aynı zaman da poğaçanızın yumuşacık olmasını istiyorsanız bazı noktalara da dikkat etmeniz de fayda vardır.

Poğaça Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  • Un eklerken kesinlikle direkt eklemek yerine eleyerek yaparsanız daha iyi olur.
  • Poğaçanızın lezzetli olmasını istiyorsanız hamurun elinize yapışmayacak duruma gelene kadar yoğurmanız gerekmektedir. Daha sonra kıvama gelince mayalanması için nemli bir bez ile üzerini kapatıp beklemelisiniz.
  • Poğaça tariflerine baktığımız zaman genel olarak su eklenir. Ama yumuşak olması için su eklemek yerine süt kullanırsanız daha iyi olacağından emin olabilirsiniz. Sütü eklerken de soğuk değil sütü ocakta ılık yapıp o şekilde eklemelisiniz.

Poğaçanın Yanına Ne Yapılır?

Poğaça çay ile çok güzel giden lezzetlerden birisidir. Fakat yanına ekstra olarak bir şeyler yapmak istiyorsanız veya misafirleriniz varsa o zaman aşağıda sıraladığımız yiyeceklerden tercih edebilirsiniz.

  • Patates Salatası:
  • Kısır
  • Kek
  • Zeytinyağlı Yaprak Sarması
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ