Poco X3 Pro imei Atılıyor Mu ?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Poco X3 Pro imei Atılıyor Mu ?

0

Poco X3 Pro imei Değişiyor mu ?

Hem yabancı forumlarda hem de çeşitli internet sitelerin de gezdiğimiz zaman karşılaşmış olduğumuz sorulardan birisi de IMEI değişiyor mu ? gibi sorularla karşılaşıyoruz. Bu yazımız da ise Poco X3 Pro telefonunun IMEI değişiyor mu ? ona bakacağız. Fakat bizim bildiğimiz kadarı ile imei atılmıyor arkadaşlar. Yani şuanda kullanmış olduğunuz Poco X3 Pro telefonunuza IMEI atamaz ve değiştiremezsiniz.

Bu cep telefonu yurt dışından gelmektedir ve hem telefoncular da hem de çeşitli internet sitelerin de satılmaktadır. Cihaz şimdi yurt dışından geldiğinden dolayı en çok sorulan sorulardan birisi de IMEI değişiyor mu sorusu oluyor tabi.

Poco X3 Pro imei Atılıyor Mu

Poco X3 Pro imei neden atılmıyor?

Bazı telefonlar da arkadaşlar Donanımsal kilitleme yöntemi ile şifrelenme yapılmaktadır ve bu yüzden IMEI değiştirme işlemi de bu yüzden yapılmıyor. Mesela örnek verecelim kullanmış olduğunuz telefon Snapdragon 855 işlemci bulunmaktadır ve bu işlemci donanımsal şifreleme ile korunduğundan dolayı imei atılması imkansız oluyor.

Poco X3 Pro imei Atılır Mı? 2022

Poco X3 Pro cep telefonu yurt dışından geldiğinden dolayı maalesef arkadaşlar IMEI atmanız mümkün değildir. Şimdi aşağıda paylaşacağımız telefonlara da şuanda imei atılmıyor.

Mi 11
Mi 11 Lite
Redmi Note 10
Redmi Note 10 Pro
Poco X3 Pro
Poco F3

Pasaport Kaydı Gereken Cihazlar

Şimdi sizlere sayacağımız bu cep telefonların donanımsal kilitlere yöneldiğinden dolayı IMEI atılmıyor. İşte o cihazlar şöyle ;

  • Samsung (Qualcomm işlemcili telefonlar)
  • Sony
  • Apple
  • Oppo
  • Vivo
  • Huawei
  • Motorola
  • Xiaomi

Şimdi konuyu sizlere yeterince anlattık ve neden imei atılmadığını da anlamışsınızdır. Hatta şöyle bir şey var ki bazı satıcılar sizlere 8 ay kullanım süresi olduğunu söyler ve daha sonra imei atılma özelliğinin de açılacağını söylerler. Fakat bu mümkün değildir.

Poco X3 Pro telefonunda IMEI atılmadığını kısaca açıkladık. Fakat ilerleyen zamanlar da iemi atma özelliği gelir mi şuanda bilinmiyor.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir