Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

0

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Gider ?

Ispanak yemeği biliyorsunuz ki demir bakımından çok zengin sebze çeşitlerinden birisidir ve herkesin severek yediği yemekler arasında yer alır. Faydası o kadar çok var ki bu ıspanak yemeğini aslında en çok çocukların yemesi gerekiyor. Güzel bir şekilde kavrulmuş olan soğan , salça ve pirinçle yapılan ıspanak yemeğinin yanına tercih edeceğiniz yemekte bir o kadar önemli konudur. Aslında ıspanak yemeği tek başına da gider fakat evinize misafir gelecekse veya tek bir yemekle kalmak istemiyorsanız o zaman aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz yemeklerden yararlanabilirsiniz. Ama şunu unutmadan söyleyelim. Pirinçli ıspanak yemeği yaptığınız zaman yanına mutlaka yoğurt tercih edin.

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne gider

Yayla çorbası

Pirinçli olarak yaptığınız ıspanak yemeği ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba yapmamız aslında daha iyi seçenek olur. Çorba olarak ise ıspanak yemeğinin yanına yayla çorbası çok iyi gider.

Mercimek çorbası

Yayla çorbasını yapmak istemiyorsanız alternatif çorba olarak Türk mutfağında vazgeçilmez çorbalardan birisi olan ve faydası da saymakla bitmeyen mercimek çorbasını tercih edebilirsiniz.

Tarhana çorbası

Tarhana çorbası özellikle kış mevsiminde en çok yapılan çorba türlerinden birisidir. Bu yüzden malum kış ayında olduğumuz için de yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinin yanına mis gibi kokan tarhana çorbasını yapıp servis edebilirsiniz.

Bulgur (meyhane) pilavı

Hem biber hem domates hem soğan hem de patlıcandan yapılan ve az bir şey de salça eklenen bulgur pilavınızı meyhane şeklinde yaparak ıspanak yemeğinizin yanına tercih edebilirsiniz.

Pirinçli Ispanak Yemeğinin Yanına Ne Yapılır

Domatesli makarna

Makarnanın biliyorsunuz ki yapımı çok basittir ve bu yüzden eğer zamanınız yoksa ve bir an önce aperatif yemek arıyorsanız domatesli olacak şekilde makarna çeşitlerinden birisini yapabilirsiniz.

Fırında makarna

Fırında yapılan makarna kremalı şeklinde olduğundan dolayı günümüzde de çok tercih edilen lezzetlerden birisidir. Bu yüzden pirinçli ıspanak yemeğinin yanına ne yapsam diyorsanız fırında makarnayı öneririz.

Patates püresi

Hem patates hem tereyağı hem kaşar hem de sütten yapılan patates püresi yemeğinizin yanına çok iyi gidecektir. Zaten patates püresi birçok yemeğin yanına yakışan ayrı lezzetlerden birisidir.

Kaşık salata

Pirinçli olarak yapmış olduğunuz ıspanak yemeğinizi eğer tek başına tercih edecekseniz yemek yapmak yerine kaşık salata yaparak sofranızı renklendirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir