Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir
  1. Anasayfa
  2. Yemek Tarifleri

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

0

Türk sofralarının vazgeçilmezi olan patlıcan dolması yanında ne yenir bugün hep beraber bu konuda bakacağız. Patlıcan dolması , en lezzetli ve en sağlıklı yemeklerden birisidir. Günümüzde ise biber dolması yapmak istemeyenler patlıcan dolmasına yöneliyor ve özellikle iç harcını çok güzel yaparsanız dolmanız da o derece mükemmel olur. Yapacağınız patlıcan dolmasını akşam öğünü için yapacaksanız o zaman yanına yapacağınız yemekler de çok önemlidir. İşte yemeğinizin yanına yapabileceğiniz alternatif yemekler ;

Patlıcan Dolması Yanında Ne Yenir

TARHANA ÇORBASI

Her yemeğin yanına gidebilecek ve özellikle Türk mutfağındaki yeri ayrı olan Tarhana çorbasını patlıcan dolmasının yanına servis edebilirsiniz. Aynı zaman da patlıcan dolması ana yemek olduğundan dolayı yanına başlangıç olarak çorba gereklidir.

MERCİMEK ÇORBASI

Tarhana çorbasını yapmak istemeyenler varsa o zaman alternatif çözüm olarak Mercimek çorbasını yapabilirsiniz. Mercimek çorbası da aynı tarhana çorbası gibi en çok tercih edilen çorbalardan birisidir.

MAKARNA

Hem yapımı çok basit hem de doyurucu özelliği bulunan makarnayı da patlıcan dolmanın yanına yapabilirsiniz. Makarna çeşidi tamamen sizlere kalmış istediğiniz tarzda ve soslarda yapabilirsiniz.

ET YEMEKLERİ

Türk mutfağında et yemeklerinin yeri çok ayrıdır ve özellikle dünya genelinde et yemekleri çok fazla yapılmaktadır. Bu yüzden sizler de patlıcan dolmanızın yanına et yemeklerinden birisini yaparak sofranızı daha zengin hale getirebilirsiniz.

HOŞAF

Her yemekten sonra tatlı yenir ve bu yüzden Türk mutfağında da çok popüler olan hoşafı tercih edebilirsiniz. Hem lezzetli hem de sağlıklı olan bu tatlıyı bence denemelisiniz.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir