Bilgi Tüneli

Parol Kırılarak İçilir mi ?

Parol Kırılarak İçilir mi ?

Parol ilacı biliyorsunuz ki günümüzde ağrı kesici olarak en çok kullanılan ilaçlardan birisidir. Mesela baş ağrısında , eklem ağrılarında veya buna benzer vücut ağrıları olduğu zaman insanlar genel olarak ağrı kesici olarak Parol’u tercih eder.

Parol Kırılarak İçilir mi

Tabi Parol ağrı kesici sadece yetişkinlere özel değil bebek ve çocuklar için de şurup olarak üretilmektedir. Yani çocuğunuzda da bu gibi ağrılar varsa şurubunu içirebilirsiniz. Parol konusun da bize en çok sorulan sorulardan birisi de Parol ağrı kesicinin kırılarak içilir mi ? sorusu oluyor. Bizde bu konu hakkında detaylı araştırma yaptık ve edinmiş olduğumuz bilgileri de sizlerle paylaştık.

Parol arkadaşlar kırılarak içilmez. İlacın tam anlamıyla etkisini görmek istiyorsanız o zaman bol su ile tek parça olarak içmeniz gerekmektedir. Aynı zaman da her ilacın üzerin de kullanım talimatı vardır. Bu talimatlara uyarak tüketmeniz gerekmektedir.

İlacı tek parça olarak yutamıyorum diyorsanız o zaman doktorunuza başvurarak hap almak yerine ağrı kesici ve ateş düşürücü olan şurupları yazdırabilirsiniz.

Şimdi sonuç olarak baktığımız zaman hangi ilaç olursa olsun fark etmez her zaman tam olarak içmeniz daha etkili olacaktır. Aynı zaman da düzenli bir şekilde kullanmanız gereken ilaçlar varsa onları düzenli olarak kullanın. Yoksa ilaç etkisini yitirir veya sağlığınızı riske atabilirsiniz.

Son olarak her aşamasını ister doktorunuza isterseniz de eczacınıza rapor etmeyi sakın ihmal etmeyiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ