Ölü İçin Okunacak Dua Hangisidir ? Arapça Okunuşu
  1. Anasayfa
  2. Dini Konular

Ölü İçin Okunacak Dua Hangisidir ? Arapça Okunuşu

0

Bir kişi öldüğü zaman mutlaka ne olursa olsun ölünün ardından mutlaka dua okunması gerekmektedir. Aynı zaman da ölünün arkasından kötü şeyler konuşulmaz ve o kişinin ruhunu rahatlatmak amacı ile adına sık sık dua etmemiz daha doğru olur. Ölülerin arkasından okunacak en etkili dualar arasında Yasin Duası yer almaktadır.

Bunların yanı sıra ölünün arkasından Bakara Suresi , Fatiha Suresi ve İhlas Suresini de okuyabilirsiniz. Fakat bu duaları okuyacağınız zaman abdest almanız gerekmektedir. Abdest aldıktan sonra 2 rekat namaz kılıp daha sonra bu duaları okursanız daha etkili olacağından emin olabilirsiniz. Yüce Rabbim her zaman en hayırlısını ve en iyisini bilir.

İçindekiler

Ölü İçin Okunacak Dualar

Ölü olan bir insanın ruhuna gönderebileceğimiz en etkili duaların başında Yasin Duası gelmektedir. Yasin Suresinden sonra Bakara Suresinin hem başının hem de sonunun okunması yeterli olacaktır. Aynı zaman da Fatiha ve İhlas Surelerini de okuyabilirsiniz. Eğer sizler bunların haricin de daha fazla sureler biliyorsanız onları da okuyup ölünün ruhuna hediye edebilirsiniz.

Ölmüşler İçin Dua

Hangi duayı okursanız okuyun hiç fark etmez ölmüşlerinize ithaf etmeniz yeterlidir. Bu şekilde ölmüş olan kişinin ruhu da huzur bulmuş olacaktır. Aynı zaman da ölünün arkasından hem yas tutmak hem de dua etmek de en önemli konulardan birisidir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili