Bilgi Tüneli

Normal Tencerede Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer ?

Günümüzde en sık sorulan sorular içerisin de Normal tencerede kuru fasulye kaç dakikada pişer ? sorusu oluyor. Kuru fasulye yemeği biliyorsunuz ki çok sevilen ve özellikle kış mevsimin de en çok tüketilen yemekler içerisin de yer alır. Kuru fasulye diğer bakliyatlara göre biraz zor piştiğinden dolayı normal tencere de kaç dakika da piştiği de çok merak konusu açıkçası.

Normal Tencerede Kuru Fasulye Kaç Dakikada Pişer

Normal tencere yerine düdüklüde yaparsanız eğer kuru fasulye yemeği 1 saat içerisinde pişmektedir. Bu yüzden normal tencere yerine aslında düdüklü de yapmanız daha avantajlı olacaktır sizin için. Aynı zaman da kuru fasulye yemeği geç pişmesinden dolayı özellikle 1 gece önceden su içerisinde ıslatmanız yemeğinizin daha erken pişmesi için önemli bir detaydır.

Normal Tencerede Kuru Fasulye Yapılır mı?

Kuru fasulye yemeği yapacağınız zaman eğer çok geç pişmesini istemiyorsanız o zaman izlere önerimiz hanımlar düdüklü de yapmanız olacaktır. Çünkü yukarıda da söylediğimiz gibi normal tencereye oranla daha hızlı pişmektedir.

Eğer normal tencere de yapacaksanız o zaman kuru fasulye yemeği 2 veya 3 saat içerisinde pişer. Ama tabi eğer bazı püf noktalara da dikkat ederseniz bu süreyi daha kısa tutabilirsiniz.

Normal tencere de kuru fasulye yemeği yapacağınız vakit ise mutlaka 1 gece önceden su içerisinde ıslatma yapın ve diğer gün yapmadan önce de orta boy olan bir tencere içerisinde 1 taşımlık kadar su ile beraber yarım saat kadar pişirme işlemi yapınız.

Bu şekilde kuru fasulyeniz yumuşayacaktır ve normal tencere de 2 veya 3 saat beklemek yerine böyle yaptığımız için 1 saate yakın süre içerisin de pişecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ