Motifli Şal Örnekleri Ve Yapılışları 2022
  1. Anasayfa
  2. Kadınca

Motifli Şal Örnekleri Ve Yapılışları 2022

0

Hem yaz hem de kış aylarında en çok tercih edilen ve sevilerek yapılan örgülerin başında motifli şal örnekleri yer almaktadır. Motifli şal yapacağınız zaman kullanacağınız malzeme tığ ile iplik olacaktır. İstediğiniz kalınlıkta ip ve tığ kullanabilir , istediğiniz genişlikte ise zincir çekip yapabilirsiniz. Fakat genel olarak baktığımız zaman 50 veya 55 santim yeterlidir.

2022 Motifli Şal Örnekleri

İlk olarak zincire sıkı iğne batıyorsunuz ve bundan sonra 12 zincir çekip ilk yapmış olduğunuz zinciri birbirine bağlıyorsunuz. sonradan tığı batırmış olduğunuz yere tekrardan batırın ve 5 dolgu yapın. sonrasında bu yapmış olduklarınızı toplayıp 1 zincir daha çekiniz.

Sonrasında tekrar 5 zincir çekip işleme bu şekilde devam edin. Sıkıştırmadan ve gerdirme yapmadan tığın batırılmasına bu şekilde devam edin. Bu işlem hem fıstık hem de zincir olarak devam edilmektedir.

Motifli Şal Örnekleri ve Modelleri

Hem gezmelerde hem normal günler de hem de evlerde bayanların bir çoğu şal modelini tercih etmektedir. Özellikle sonbahar aylarında en çok şallar tercih edilir. Çünkü havalar biraz ayaz olduğundan dolayı ince bir kıyafet giyildiğin de üzerine şal tercih edildiğin de çok güzel oluyor.

Şal modellerinin aynı zaman da hem üçgen hem de kareli desenleri bulunmaktadır ve bu modeller günümüzde çok tercih edilmektedir. Sizler de bir şal yapacağınız zaman sade yapmak yerine motifli yaparsanız kıyafetleriniz ile harika kombinler oluşturabilirsiniz.

Eğer ilk defa şal yapacaksanız o zaman nasıl yapıldığını anlatan bir video aşağıya ekledik. Videomuzu izleyerek fikir sahibi olabilir ve burada bulunan şallardan birisini kendinize yapmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ;

2023 Motifli Şal Örnekleri
basit Motifli Şal Örnekleri
en güzel Motifli Şal Örnekleri
farklı Motifli Şal Örnekleri
güzel Motifli Şal Örnekleri
kolay Motifli Şal Örnekleri
Motifli Şal Örnekleri 2022
Motifli Şal Örnekleri 2023
Motifli Şal Örnekleri basit
Motifli Şal Örnekleri kolay
Motifli Şal Örnekleri modelleri
Motifli Şal Örnekleri
tığ işi Motifli Şal Örnekleri
yeni Motifli Şal Örnekleri
yepyeni Motifli Şal Örnekleri

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir