Mor Elbiseye Hangi Renk Şal Gider
 1. Anasayfa
 2. Moda

Mor Elbiseye Hangi Renk Şal Gider

0

Yaz sezonunda elbise renklerinde damgasını vuracak renk MOR oldu. Kadınlarımızın çoğu elbise seçimi yapacağı zaman renk olarak mor olanları seçiyor ve durum böyle olunca da mor elbiseye tercih edilecek şal rengi de nette en çok arattırılan konu oldu. Bizde bu konuda hakkında küçük araştırma yapıp detaylı bir şekilde hangi renk tercih edilir konusunu sizlere aktardık. Mor elbise tesettür bayanlarımızın en çok tercih ettiği kombinler arasında yer alıyor. Renk olarak hem gösterişli hem de kurtarıcı olduğundan bu tarz modeller çok fazla rağbet görüyor.

Mor rengin üzerine tercih edilebilecek şal renkleri ise şöyle ;

Mor hardal sarısı uyumu

Mor kahverengi uyumu

Mor turuncu uyumu

Mor ve krem uyumu

Mor mavi uyumu

Mor ve beyaz uyumu

Mor pembe uyumu

Mor ve altın rengi uyumu bu saydığımız renklerin hepsini şalda tercih edebilirsiniz.

Mesela örnek verecek olursak mor elbiseye karşılık pudra rengi uyumu sağlayarak harika bir cool görünüm ortaya çıkartabilirsiniz. Ya da kızlar mor ile kırmızı bir arada kullanarak daha çok riskli kombin yapabilirsiniz. Tercih edeceğiniz mor elbisenin parlak tonları varsa o zaman üzerinize şal olarak mat veya soft renklerdekileri tercih etmeniz daha doğru bir seçenek olacaktır.

Ama tercih edeceğiniz mor elbise mat ise o zaman şalınız da hem parlak hem de canlı olursa ortaya daha harika kombinler çıkar.

Mor elbise ile yapılacak kombinler malesef sandığınız kadar çok kolay olmuyor kızlar. Çünkü renk uyumunu sağlayabilmek için burada ten renginiz de ayrı bir konu oluyor. Fakat sizlere verdiğimiz yukarı da tavsiyeleri uygularsanız o zaman renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Mor Renk Hangi Renklerle Uyumludur

 • Kemik rengi
 • Gül kurusu
 • Zümrüt yeşili
 • Yağ yeşili
 • Pudra pembesi
 • Toz pembe
 • Ekru renk
 • Krem rengi
 • Somon rengi

Mor Abiye Üstüne Ne Renk Şal Kombinleri

Abiyeler biliyorsunuz özel gecelerin en kıymetli elbiseleri arasında yer alır ve bu yüzden kombin yaparken de bazı noktalara çok dikkat etmeliyiz. Bunun için abiyemizin üzerine tercih edeceğimiz şalın rengi de çok önemlidir. Mor abiyeye şal olarak tercihiniz hanımlar şu yönde olsun ; lame , lacivert , gümüş ve siyah renklerdir.

Yani mor renge hangi renk daha uyumlu oluyorsa onu seçmeniz gerekiyor. Bunu yapacağınız zaman ise ten rengini kesinlikle unutmayın.