Mayonez Gluten İçerir Mi ?
  1. Anasayfa
  2. Sağlık

Mayonez Gluten İçerir Mi ?

0

Merhaba değerli ziyaretçilerimiz , tekrardan gluten içermeyen besinlerle kaldığımız bu sefer mayonezle devam ediyoruz. Her yazımız da sizlere hangi gıdalar gluten içeriyor veya içermiyor bu konuda sizlere olabildiğince yardım ediyoruz. Şimdi sizlere sayacağımız bu gıdaların hiçbiri gluten içermez. İşte o gıdalar şöyle ; limon , yağ , yumurta , su , sirke ve tuz. Bu saymış olduklarımızda kesinlikle gluten yoktur.

Mayonez Gluten İçerir mi

Bu yüzden sizlerin sormuş olduğu mayonez gluten içerir mi ? sorusuna şimdi cevap verelim. Mayonez hiçbir şekilde gluten içermez. Yani eğer çölyak rahatsızlığınız varsa ve mayonez kullansam sorun olur mu ? diye düşünüyorsanız hiç merak etmeyin herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Gönül rahatlığı ile mayonezi kullanabilirsiniz.

Mayonez Gluten İçerir Mi kısaca

Fakat konuyu bitirmeden önce arkadaşlar sizlerle paylaşmak istediğim birkaç ufak bilgi daha var. Aslında bakarsanız insanlar için mayonez gerçekten çok zararlı besinlerden birisidir. Çünkü içerisin de uzun süreler boyunca dayanabilecek koruyucu maddeler bulunmaktadır. İçeriği ne kadar sade ve güvenilir gibi görünse de aslında öyle olmuyor.

Özellikle yağ oranı da ciddi anlamda çok fazla olduğundan dolayı size direkt olarak kilo aldıracaktır ve zaman içerisin de yağ oranınız da artmış olacaktır. Tabi bizler mayonezi hiçbir zaman tüketmeyin demiyoruz. Nadir ve lezzet katmak amacı ile mayonez tabiki de kullanılır. Ama eğer aşırı mayonez kullanırsanız o zaman bu size sağlık sorunu ile karşınıza çıkabilir.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir