Maxi Etek İle Elbiseler Kışın Nasıl Giyilir ?
  1. Anasayfa
  2. Moda

Maxi Etek İle Elbiseler Kışın Nasıl Giyilir ?

0

Bohem stiline hayran olanlardansanız yaz aylarında çok severek giydiğiniz maxi etek şıklığını artık kış aylarına taşıyoruz. Maxi eteği ve elbiseyi kış aylarında giyme fikri size biraz zor gelebilir ama bu şıklığı ufak bir kaç ipucu sayesinde sizde kışın maxi etek ile elbise giyebilirsiniz.

Peki, maxi etek ile şıklığı yakalamak için neler yapmalısınız?

Bacak boyunuza uygun bir maxi etek seçin, eteğinizin üzerine bir tişört giyin ve onun üstüne güzel kalın bir kazakla bu aşamayı bitirin. Bunların üzerine isterseniz manto, isterseniz ceketle kombini tamamlayabilirsiniz. Ceketlerde deri veya kot ceket kullanırsanız daha şık duracaktır. Kazak için ise balıkçı yaka ya da kürk yelek giyebilirsiniz. Kış aylarında olduğumuzdan dolayı aksesuar olarak bere, atkı, şapka veya şal kullanmayı unutmayın.

Kalın Çoraplar İle Bacaklarınızı Sıcak Tutun

Her ne kadar maxi etek ile elbise giyseniz de kış aylarında üşütmemek için kalın çorap ya da tayt tarzı çoraplar giymeniz bacaklarınızı sıcak tutmanızı sağlayacaktır. Elbisenin boyu uzun olacağından dolayı ne kadar kalın çorap giydiğinizin veya tayt giydiğinizin bir önemi olmayacağından sıcak bir kış geçirebilirsiniz.

Ayakkabı Seçimine Dikkat

Havalar hem soğuk hem de yağışlı olacağından ayağınıza giyeceğiniz ayakkabı seçimine dikkat etmelisiniz. Etek boyunuz ayakkabılarınızın üzerini kapatacağından dolayı çizme ya da güzel bir bot giyebilirsiniz. Boyu kısa bayanlar uzun topuklu bot giyebilirler, etekten dolayı gözükmeyecektir. Ama topuksuz modelleri tercih ederseniz pişman olmayacağınızı garanti ederiz. Dışarıda kar ve buzlanma yok ise yüksek topuklu ayakkabılar giyebilirsiniz ve daha şık kombinler yapabilirsiniz.

Pratik Fikirler Düşünün

Kış aylarında maxi etek giymenin birtakım dezavantajları da olabiliyor. Çamurlu, karlarla kaplı yerlerde maxi etek giyinmiş halde dolaşmak hem zor olacaktır hem de elbisenizin hemen kirlenme olasılığı yüksektir. Bu sebeplerden dolayı gideceğiniz mekana göre maxi etek ile elbisenizi giyerseniz daha şık olur.

Merhaba benim adım derya. Yaşım 19 ve üniversite 1 okumaktayım. Makale yazmayı çok sevdiğimden dolayı bilgituneli.com sitesine makale yazmaktayım. Arkadaşlarımla beraber sinemaya gitmeyi çok seviyorum ve en korktuğum hayvan köpektir.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir