Layda İsminin Anlamı Nedir ? Kısaca
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Layda İsminin Anlamı Nedir ? Kısaca

0

Layda ismini birçok kişi belki daha yeni duyuyor veya başkasından duyarak hemen merak etti anlamının ne olduğunu. Çünkü son zamanlar da en sıra dışı isimlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Anne ve Babalar artık çocuklarına kalıplaşmış isimler koymak yerine daha farklı isimler bulup onları koymak isterler. Layda ismi şunu söyleyelim ki Türkçe bir isim değildir.

Layda İsminin Anlamı Nedir

Anne ve Babalar çocuklarına isim koyacakları zaman ilk baktıkları yer kutsal kitapta geçiyor mu geçmiyor mu oluyor. Fakat Layda ismine baktığımız zaman Kuran’da geçmediği görülmektedir. Ama tabi illa Kuran’da geçmediği diye böyle bir isim verilmemesi söz konusu değildir. Aynı zaman da Layda ismi çok fazla revaçta olan isimler arasında yer almaz.

Birçok kişinin merak etmiş olduğu diğer konulardan birisi de Layda isminin kız mı yoksa erkek mi olduğunu merak edilmektedir. Fakat kızlar için daha uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Şimdi Layda isminin anlamına bakalım. Harf harf buna bakacak olursak ilk 3 harfinde göze çarpan şeyler şunlardır ; Sanatsal olarak bir yeteneğe sahip , atılgan ve aynı zaman da enerjik gibi anlamlara gelmektedir. Son iki harfine baktığımız zaman da üstün güçlere sahip ve kırılgan gibi anlamlara geliyor.

Layda ismine genel olarak baktığımız zaman hem şehir güzeli hem de su perisi anlamlarını taşıdığını söyleyebiliriz. Görmüş olduğunuz üzere anlamı çok güzel ve bu yüzden son derece kullanışlı , uygun isimlerden birisidir. Eğer kız çocuğunuza isim arıyorsanız ve farklı olsun diyorsanız bence Layda ismini tercih edebilirsiniz.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili