Bilgi Tüneli

Krema Yerine Krem Şanti Kullanılır mı ?

Yemek yapmayı çok seven kişilerin genel olarak en çok merak etmiş olduğu sorulardan birisi de krema yerine krem şanti kullanılır mı ? sorusu oluyor. Yemek ile tatlı yapmak genellikle zor gibi görünür fakat aslında bakarsanız püf noktalarını bildikten sonra size zor gelen bu iş bir anda kolay olacaktır.

Krema Yerine Krem Şanti Kullanılır mı

Hem yemeklerin hem de tatlıların bir ölçüsü vardır ve siz bu noktalara ne kadar çok dikkat ederseniz lezzeti de bir o kadar güzel yakalarsınız. Krema ile yapılan tatlılar günümüzde tatlı ürünleri olarak en çok sevilenler arasın da yer alır. Eviniz de mesela krema olmasa bile bunun yerine kullanabileceğiniz farklı tatlarda vardır.

Krema Yerine Ne Kullanılır?

Hem yemeklerde hem de tatlı yapımında krema tercih edilmektedir. Özellikle günümüzde özel sos yapımında da kremalar tercih ediliyor. Kremayı marketlerde hazır bir şekilde bulup temin edebilirsiniz. Hazır olarak satın almış olduğunuz kremayı yemeklerinizde veya tatlılarınızda kullanabilirsiniz.

Krema olmadığı zamanlarda buna en uygun olan lezzetlerden birisi de krem şanti oluyor. Yani krem şantiyi krema yerine kullanmak istiyorsanız sadece tatlı tariflerin de denemeniz gerekmektedir. Yemek yapımında kremalı soslarda krem şanti kullanımını pek önermiyoruz.

Kremanın yerine kullanabileceğiniz diğer tatlılar içerisin de ise sade muhallebi yer alıyor. Bu tatlıları yapacağınız zaman krema kullanmadan bile aynı lezzeti rahatlıkla yakalayabilirsiniz.

Krema Nerelerde Kullanılır?

Kremanın aslında bakarsanız birden fazla kullanım alanı vardır. Genel olarak hazır halde marketlerde satılır ve tatlılarda , çorbalarda , soslarda , bazı yemekler de kullanılmaktadır. Fakat günümüzde krema en çok mantar sosu yapımında tercih edilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ