Kpss’den 95 Almak İçin Kaç Net Gerekir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kpss’den 95 Almak İçin Kaç Net Gerekir ?

0

Birçok insan KPSS sınavından 95 almak ister fakat en çok merak ettikleri konu ise 95 almak için kaç net yapmam gerekiyor ? sorusu oluyor. Şimdi bu sorunun cevabını sizlere verebilmemiz için sınava hangi türden girmiş olacağınızı bilmemiz gerekiyor. Çünkü her adayın mezuniyet durumu ile bölümüne göre kendisine ayrılmış bir puanlara türü bulunmaktadır.

Kpss’den 95 Almak İçin Kaç Net Gerekir

Kpss’den Yüksek Almak İçin Kaç Net Gerekir?

Kpss’den yüksek bir puan almak istiyorsanız o zaman aşağıda vermiş olduğunuz netler bulunmaktadır. Onları inceleyebilirsiniz.

Lisans Mezunları: Lisans mezunları KPSS sınavında P3 türünden tercih yapmaktadırlar. Bu sınavda 2 yılda bir kere yapılmaktadır ki yani 2 yılda 4 kez tercih hakkınız bulunmaktadır. Bu puanlama türünden ise 95 almak için 95+ net yapmanız gerekmektedir. Yani genel olarak netleriniz 90’ı geçmesi gerekiyor.

Orta Öğretim Mezunları: Orta öğretim yani lise mezunları ise P94 olmaktadır. Yani 90 almanız için 85 net yapmanız gerekiyorsa 95 almak için de 94+ yapmanız gerek.

Ön Lisans Mezunları: Ön Lisans olan mezunlarımızın da puan türü P93 olmaktadır. 90 almak için 82 net , 95 almak için ise 94 net yapmanız gerekmektedir.

KPSS sınavına gireceğiniz zaman çok çalışmak yerine mantıklı ve sistematik çalışmanız emin olun size daha çok fayda sağlayacaktır. Her zaman eskiden çıkan sorulara bakın ve onlara yoğunlaşın. Çünkü KPSS’de genel olarak hep aynı konulardan sadece sorular farklı olarak çıkmaktadır. Yüksek not almak istiyorsanız düzenli çalışmanız son derece önemlidir.

Adım yeşim ve 32 yaşında evliyim 1 çocuk annesiyim. Evde boş kaldığım zamanlarda ek gelir olsun diye bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum. Gezmeyi çok severim ve en korktuğum hayvan ise yılandır.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir