Kpss’den 80 Almak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Kpss’den 80 Almak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir ?

0

Her yıl biliyorsunuz ki KPSS sınavı yapılıyor ve bu sınava girecek olan adayların ise en çok sormuş olduğu sorulardan birisi de KPSS’den 80 almak için kaç net yapmam gerekiyor ? diye sorular geliyor. Bunu cevaplamamız için ilk olarak şunu bilmeniz gerekiyor ki ihtiyacınız olan puan türü burada çok önemlidir.

Kpss’den 80 Almak İçin Kaç Net Yapmak Gerekir

Çünkü oranlar puan türüne göre farklılık göstermektedir. Aynı zaman da 80 almak için yapmanız gereken netler ise ön lisans veya lisans mezunları ile yapması gereken netler de aynı değildir bunu da bilmeniz gerekiyor. Bu yüzden kendi alanınız da hangi puan türünü kullanacaksınız ilk önce bunu bilin.

İçindekiler

Hangi Puan Türleri Kaç Net Getirir

Orta Öğretim Mezunları: Lise mezunları genel olarak tercih yapmaları için ihtiyaç duymuş oldukları puan türü P94 olmaktadır. Bu bağlamda baktığımız zaman ise 80 almak için sizin mutlaka 58 net yapmanız gerekmektedir.

Ön Lisans Mezunları: 2 Yıllık Üniversite mezunlarımız ise KPSS’den memurluk için tercih yapacakları puan türleri P93 olmaktadır. KPSS’den ise 80 almak istiyorsanız aynı şekilde 58 net yapmanız gerkmekte.

Lisans Mezunları: En son olarak 4 senelik Üniversite okuyanlar ise memurluk sınavı için ihtiyaç duymuş oldukları puan türü P3 olmaktadır. KPSS’den ise 80 almak istiyorsanız ortalama olarak 72 net yapmanız gerekmekte.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir