Koşu Bandı Nasıl Temizlenir ?
  1. Anasayfa
  2. Güncel Bilgiler

Koşu Bandı Nasıl Temizlenir ?

0

Spor yapmak için yeteri kadar zamanı olmayan , spor salonlarına gidemeyen veya açık hava da yürümek için vakti olmayanların en çok tercih etmiş olduğu yöntemler arasında koşu bandı geliyor. Koşu bandı sayesinde evde istemiş olduğunuz her saate sporunuzu rahatça yapabiliyorsunuz. Fakat kullanmış olduğunuz koşu bandının da daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız o zaman bakımını ve temizliğini doğru düzgün yapmanız son derece önemlidir.

Bazı insanlara koşu bandının temizliği ve bakımı çok zor geliyor ve aslında bakarsanız hiç sandığınız kadar korkulacak bir durum yok. Sizlere şimdi vereceğimiz pratik yöntemler sayesinde koşu bandınızı düzgün bir şekilde temizleyebilecek , bakımını yapabileceksiniz.

Koşu Bandı Nasıl Temizlenir

1-)Fişten Çekiniz

Koşu bandınızı ilk temizlemeden önce kesinlikle fişten çekmeniz gerekiyor. Fişten çekmeden herhangi bir şekilde işlem yapmayın.

2-)Nemli Bez Kullanın

Fişten çekme işlemi yaptıktan sonra elinize nemli temiz bir bez alın ve koşu bandının her yerini güzelce temizleyin. Eğer ıslak bezle silerseniz hem kuruması çok geç olur hem de iz bırakabilir. Aletiniz kurumadan kesinlikle fişe takıp çalıştırmayın. Lekeli olan bölgeler varsa bu yerleri de leke çıkarıcı kimyasallar kullanarak çıkartabilirsiniz.

3-)Kuru Bez Kullanın

Nemli bezle koşu bandımızın her yerini temizledikten sonra çok fazla zaman geçmeden hemen kuru bir bez alarak her yerini kurulayalım. Bu işlemi yaptıktan sonra kesinlikle bir süre kadar iyicene kuruması için bekleyin. Bunu yaparken de koşu bandının bulunan odayı havalandırabilirsiniz.

4-)Cam Bezi Kullanın

Koşu bandının biliyorsunuz ki dijital kısımları bulunuyor bu alanları silmek için cam bezi kullanmamız gerekiyor. Hafif nemli olacak şekil de cam bezi ile bu kısımları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi de yaptıktan sonra gerekli olan kontrolleri kesinlikle yapmanız gerekiyor.

Merhabalar benim adım sevilay ve yaşım 20. Şuanda üniversite de bilgisayar mühendisliği okumaktayım ve boş zamanlarım da bilgituneli.com sitesine makale yazıyorum.

Yazarın Profili

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir